in ,

‘İzmir’in özünde bu ruh yaşar’

Büyükşehir Belediyesi’nin 7 bine yakın çalışanı kendi imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahipleri için erzaktan oluşan yardım kampanyası başlattı

izmirin-ozunde-bu-ruh-yasar

Belediye şirketi İZELMAN A.Ş.‘nin 6 bin 800 emekçisi işsiz kalan ya da dar gelirli ihtiyaç sahiplerine destek amacıyla örnek bir kampanyanın altına imza attı. Yaşanan korona virüs salgınına karşın Büyükşehir Belediyesi’nin 19 farklı birimi ile ESHOT Genel Müdürlüğü‘nde gece gündüz demeden çalışan ve kente kesintisiz hizmet sunan belediye personeli, süreçte mağdur olan vatandaşa yardım köprüsü kuruyor. İşçilerin örgütlü olduğu Genel-İş Sendikası bünyesinde önümüzdeki haftaya kadar toplanacak gıda ve erzak yardımları, Büyükşehir Belediyesi’nin yürütmekte olduğu sosyal kampanyaya ilave olarak ihtiyaç sahiplerine kapı kapı dağıtılacak.

DİSK Genel-İş Sendikası İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Engin Topal yaptığı açıklamada “İZELMAN emekçileri olarak bir kampanya başlattık. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasına destek vermek amacıyla belediye emekçileri olarak bir komite kurduk. İZELMAN şirketinde çalışan ve belediyenin 19 biriminde görevli 6 bin 800 kişiye yakın personel yardım kampanyasına destek verecek. Toplayacağımız erzak kolilerini belediyeye bağışlayacağız. İZELMAN emekçilerinin toplayacağı bu yardımlar teslim edildikten sonra yine belediye eli ile ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. İZELMAN emekçileri olarak böyle bir kampanya başlatmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz. En kısa sürede yardım kampanyasını tamamlayıp dar gelirli ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz. Şu anda üyelerimiz Büyükşehir Belediyesi’ndeki 19 farklı birimde ve ESHOT bünyesinde halen çalışmaya devam ediyor. Vatandaşa kesintisiz hizmet ulaştırmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra belediyenin başlattığı bu güzel dayanışma kampanyasına çalışanlar olarak biz de dahil olmaktan ötürü gurur duyduk” dedi.

Belediye çalışanlarının örgütlü olduğu DİSK Genel-İş Sendikası İzmir 3 No’lu Şube Başkanı Faruk Saral da şunları ifade etti: “Kampanyanın adını “Elden ele değil, gönülden gönüle” koyduk. Bizim Büyükşehir çalışanları olarak bu kente bir borcumuz var. Yaşanan bu gelişmelere DİSK olarak bu son yaşanan gelişmelere sessiz kalmamız mümkün değil. İhtiyacı olanın yardımına koşacağız. Sadece emeği değil, sosyal yaşamı da, demokrasiyi de, dayanışmayı da örgütlüyoruz. Üyemiz olan belediye çalışanlarından gelen talepler doğrultusunda böyle bir kampanya başlattık. Belirlediğimiz 7 ayrı kalem üzerinden erzak yardımlarını toplayıp sendika yönetimi olarak emekçi kardeşlerimiz ile Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’taki yardım merkezine götürüp teslim edeceğiz. Gerekirse bu yardımları kapı kapı gezip biz dağıtacağız. Artık Türkiye’de, İzmir’de salgın bir sağlık olayı ama bu biraz da psikolojik bir savaş haline geldi. Miktar ne olur ya da ne olmaz diye bir hedef belirlemedik. Önceliğimiz bir dayanışma ruhu yaratmaktı. İzmir’in özünde de zaten bu var. Genel İş Sendikası’nın iki ayrı şubesi olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kesintisiz hizmet üreten birimlerinde örgütlüyüz. Hem vatandaşa hizmet üretiyoruz, hem de ekonomik olarak güçlükler yaşayan ve bu koşullarda işini kaybeden İzmirlilere gereken yardımı ulaştıracağız.”

Erman Şentürk / Özel Haber

karantinadaki-kisilere-motivasyon-icin-ani-defteri

Karantina günlükleri

baskan-sandal-ilk-yilini-degerlendirdi

Başkan Sandal, ilk yılını değerlendirdi