in ,

İzmir’in yeni Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı göreve başladı

İzmir Vergi Dairesi Başkanlığına atanan Ömer Alanlı Vergi Dairesi Başkanlığında düzenlenen törenle göreve başladı

izmirin-yeni-vergi-dairesi-baskani-omer-alanli-goreve-basladi

Hazine ve Maliye Bakanlığında 21 Ağustos 2020 tarihinde yapılan görevlendirmelerle İzmir Vergi Dairesi Başkanı olarak atanan Ömer Alanlı, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığında düzenlenen devir-teslim töreni ile görevine başladı.

İzmir’in bölge ticaretindeki önemine değinerek konuşmasına başlayan Alanlı, “İzmir tarıma dayalı sanayinin yanı sıra turizm, konfeksiyon, gıda, tütün yem sanayi demir-çelik, petro kimya, otomotiv, çimento, ayakkabı, ve seramik sanayi gibi iş kolları ile iç ve dış pazar taleplerini karşılayacak düzeyde üretim gerçekleştirmekte. Diğer yandan teknoloji geliştirme bölgeleri, serbest bölgeler ve organize sanayi bölgeleri de İzmir’i yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirmiş durumda. Liman kenti olmasının yanı sıra hammadde kaynaklarının genişliği, nitelikli iş gücünün ve bölge ile ulaşım olanaklarının çeşitliliği İzmir’i bölgenin ticaret merkezi haline getirmiştir.. Sözlerime ükemizin en büyük ve en güzel illerinden birisi olmasının yanı sıra böylesine önemli bir ticaret merkezinde hizmet verecek olmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını yaşadığımı belirterek başlamak istiyorum.” dedi.

Meslek odaları ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere tüm paydaşlarla iş birliğini içerisinde olunacağı mesajını veren ve başarının etkili ve verimli bir iş birliği ile gerçekleşebileceğini ifade eden Alanlı sözlerine şöyle devam etti:

“Mükelleflerimiz, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve çalışanlarımızla birlikte tüm paydaşlarımızı bir bütün olarak değerlendirdiğimizde oldukça büyük bir kurumsal ailemizin olduğu ortaya çıkıyor. Hepimizin bildiği gibi çalışmak bir hizmet koşusudur. Bu farkındalıkla başlayacağımız yolda Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği misyon ve vizyon doğrultusunda birlikte yol alacağız. Devletimizin yararını gözetme hedefine ulaşmak için temel amacım tüm paydaşlarımızın da işbirliğini güçlendirecek bir ekip ruhuyla birlikte çalışmak. Başarının paydaşlarımızın, önerileri, katılımları ve çabası ile olabileceğinin idrakindeyiz. Paydaşlarımızın fikir ve görüşlerinden yararlanarak güzel ve huzurlu bir çalışma ortamı oluşturmaya daha etkin ve etkili iletişim yöntemlerini sağlamaya gayret göstereceğiz.”

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde bir göreve atanan Rıfat Engin’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Alanlı “şimdiye kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Sayın Rıfat Engin’ e nezdinizde teşekkür ediyorum. Kurum olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı çalışma şevki ve disipliniyle çalışmaya devam edeceğiz. . Yeni dönemin devletimiz , milletimiz ve İzmir’imiz için verimli ve hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ömer Alanlı Kimdir?

1983 Yılında Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde doğan Alanlı, ilköğretim ve lise eğitimini Karaman’da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra 2007 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Vergi Denetmen Yardımcısı olarak mesleğe başladı. 2011 yılında Vergi Müfettişi olarak atanan Alanlı 2014-2019 yıllarında Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulunda idari görevli ve koordinatör görevlerinde bulundu. 2019 yılından bu yana Vergi Denetim Kurulu İzmir Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı olarak görev yapan Alanlı, 21 Ağustos 2020 tarihli Hazine ve Maliye Bakanlığı onayı ile İzmir Vergi Dairesi Başkanı olarak görevlendirildi. Ömer Alanlı evli ve 2 çocuk babasıdır.

karantinada-ucretleri-yatan-isciler-baska-is-yerlerinde-kacak-calisiyor

‘Karantinada ücretleri yatan işçiler, başka iş yerlerinde kaçak çalışıyor’

izmir-buyuksehirin-acikhava-sinema-gunleri-basliyor

İzmir Büyükşehir’in Açıkhava Sinema Günleri başlıyor