in ,

İzmirli kuruculardan Akşener’e çağrı var!

İYİ Parti İzmir’de kurucu ilçe başkanları Genel Başkan Akşener’e seslendi: Sorumlular ivedilikle açığa çıkarılsın…

izmirli-kuruculardan-aksenere-cagri-var

İYİ Parti İzmir’de 20 kurucu ilçe başkanı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2’nci Olağan Kurultayı’nın ardından Genel Başkan Meral Akşener’e uyarılarda bulundu. Yaptıkları yazılı açıklamayla 2019 yılının Nisan ayında da uyarılar yaparak, teşkilattaki bazı rahatsızlıkları dile getirerek Genel Başkan Akşener’e olağanüstü kurultayı toplaması yönünde çağrıda bulunduklarını hatırlatan kurucular, “Bilindiği üzere, İYİ Partimizin 2.Olağan Kurultayı yapılmış, Genel Başkanımız 100 kişilik bir Genel İdare Kurulu aday listesi hazırlayarak üst kurul delegelerimizin onayına sunmuştur. Genel Başkanımız Sayın Akşener’in iradesine rağmen, listede bulunan ve partimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar emeği katkısı ve çabaları inkar edilemeyecek, birbirinden değerli, önemli isimlerin, genel başkanımıza rağmen çizilmesi ya da oy verilmemesinin istendiği bir liste hazırlanmış, il başkanlıkları kanalıyla, üst kurul delegelerimize intikal ettirilmiştir” dedi.
“Ne yazık ki, yaptığımız uyarılarda ki haklılığımız ortaya çıkmıştır” denilen açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Akşener’e; üst kurul delegelerimizin iradesine yön vererek, partimizin geleceğinin ipotek altına alınmaya çalışılması, birlik ve bütünlük ortamını bozarak, tüzüğümüze göre de kabul edilemeyecek, bu uygulamanın sorumlularının ivedilikle açığa çıkarılması ve gereğinin yapılması çağrısında bulunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

‘MANİPÜLASYON’

Kurucuların açıklamasına İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar‘dan tepki geldi. Kırkpınar, “Açıklamada isimleri bile yok. Amaç algı yaratma ve bu algı üzerinden partiye zarar vermek. Yapılan manipülasyon. 20 kişi deniyor… Kim kurucu ilçe başkanları… Çoğu partiden istifa etti” diye konuştu. (Haber Merkezi)

karabaglar-belediyesinin-muhtar-bulusmalarinin

Karabağlar Belediyesi’nin muhtar buluşmalarının

valilikten-korona-yasagi-yururken-sigara-icmek-yasaklandi

Valilikten korona yasağı: Yürürken sigara içmek yasaklandı