in ,

İzmirli şampiyonlar için gurur günü

İzmir Atatürk Lisesi yönetimi, bu yılın eşit ağırlıklı birincisi Selin Aşıkiraz ve 51. Berkay Kaçargil’e plaket takdim etti. Şampiyonlar, üniversite adaylarına tavsiyelerde bulundu

izmirli-sampiyonlar-icin-gurur-gunu

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Sonuçlara göre Alan Yeterlilik Testlerinde (AYT) eşit ağırlık bölümünde İzmir Atatürk Lisesi öğrencisi Selin Aşıkiraz, 559,254,68 puanla birinci oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından Aşıkiraz ailesi büyük sevinç yaşadı.

Birinci Selin Aşikiraz ve Türkiye 51. Olan Berkay Kaçargil’e İzmir Atatürk Lisesi Okul Müdürü Ahmet Yılmaz ve İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Murat Saraç teşekkürlerini ileterek plaket teslim etti.  Ayrıca imzalarını atan gençler İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği’ne üye oldu. İzmir Atatürk Lisesi Müdürü Ahmet Yılmaz, “Zorlu bir süreç. Ülkemizde üniversiteye yerleşme konusu ciddi çabalar gerektiren bir süreç. Bir sonuç elde eden tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

BAŞARI DOLU BİR TARİH’

İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Murat Saraç, “134 yıllık bir tarih ve tarih yazmaya devam ediyoruz. Gördük ki böyle başarılarla dolu öğrencilerimiz var, bu lise başarılarıyla adından söz ettirecek. Başbakanlar, bakanlar sayısız sporcu ve sanatçılar yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam edecek. Özel okullar kıskacındaki bir  eğitim sistemi içerisinde devlet okullarının da eğer doğru çalışmalar yapılırsa ne kadar başarılı olabileceğini ve geleceğe ne denli ışık saçabileceğinin bir örneğini görüyoruz” ifadelerini kullandı. AYT birincisi Selin Aşıkiraz, “Sürekli deneme ve soru çözdüm. 11.sınıftan itibaren çalışmaya başlamıştım. Eksiklerimi kapatarak ilerledim. Öğrenciler birbirine destek oluyor, tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim, emekleri çok. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü düşünüyorum ardından yurtdışı yüksek lisans istiyorum. Ekonomi isteme nedenim ise matematiğe olan ilgim. Sınava girecek öğrenciler motivasyon düşürmemelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Rana Beyza Öztürk

izmirde-artan-korona-virus-vakalariyla-ilgili-izmir-valisi-yavuz-selim-kosgerden-aciklama

İzmir’de artan koronavirüs vakalarıyla ilgili, İzmir Valisi Köşger’den açıklama

gelismeler-olumlu-ama-beklentimizi-karsilamadi

‘Gelişmeler olumlu ama beklentimizi karşılamadı’