in ,

İzmirli tesettür modeli Çetin: Örtüm bana engel değil

Manken olma arzusunun küçük yaşlarda başladığını söyleyen İzmirli tesettür modeli Çetin, “Fiziğim elverdiği müddetçe modellik yapacağım ama hayalim oyunculuk” dedi

izmirin-tesetturlu-modeli

Uzun yıllar ev hanımlığı yapmasının ardından radikal bir karar ile modellik sektörüne adım atan İzmir’in tesettürlü modeli Sibel Çetin, hikayesini ve hedeflerini Ege Telgraf’a anlattı.

Daha önce sade ve mütevazı bir yaşamı olduğunu söyleyen Çetin, “10 yaşında bir erkek evlat sahibi, bekar bir anneyim. Manken olma hevesim daha küçük yaşlarda vardı, hatta 19 yaşında ajansa kayıt olmuştum. Şansın bana ne zaman güleceğini nereden bilebilirdim ki… Herkesin bir dönüm noktası vardır, benim de hayatımın dönüm noktası modellikle tanışmamdı” dedi.

izmirin-tesetturlu-modeli.sibel-cetin

Sektörle tanışmasının tamamen tesadüf olduğunu söyleyen Çetin, “Her şey tesettür firması sahibi bir arkadaşımı ziyaret etmemle başladı. Arkadaşım fiziğimin ve yüzümün bu işe oldukça yatkın olduğunu belirterek fotoğraflarımı çekmek ve sayfasında paylaşmak istediğini söyledi. Daha önce böyle bir deneyimim olmadığı için ilk başta çekinsem de sonrasında kabul ettim ve çekim yaptık. Fotoğrafımı paylaşmasıyla beğeni toplayarak satışların arttığını gözlemlediğini belirtmesiyle doğru yolda olduğumuzu anladık. Bu işin merkezi İstanbul olduğu için bir süre yönümü oraya çevirdim. Bu kadar çabuk ilgi toplayacağımı düşünmezdim, yeni bir model olmama rağmen birçok ünlü markadan teklifler aldım. Ancak sonrasında orada benim gibi çok model olduğunu ve asıl ihtiyacın İzmir’de olduğunu gördüm. Ve doğduğum ve büyüdüğüm kente dönerek mesleğimi burada sürdürmeye karar verdim” diye konuştu.

‘AİLEM DESTEKÇİM…’

Bu yolda en büyük desteği ailesinin verdiğini söyleyen Çetin, “Aklımda soru işaretleri olduğu bir dönemde annemin yüreklendirmesiyle yeniden yola koyuldum… Ne yapacağımı bilemediğim ve huzursuz olduğum bir süreçte annem, ‘Kalk, ne duruyorsun. Ben asla yıkılmış ve umutsuz bir evlat görmek istemiyorum. Allah sana bu güzelliği ve fiziği vermiş, karşına da şans çıkmış. Asla vazgeçmeni istemiyorum’ diyerek ayağa kalkmamda yardımcı olmuştu. Oğlum da her zaman annesiyle gurur duyduğunu söylüyor. Onların desteğini almak benim için gerçekten gurur verici” dedi.

sibel-cetin-onyargili-olmasinlar

‘ÖNYARGILI OLMASINLAR’

“O ışıkların altında olmak, üzerinizdeki kıyafeti adeta bir askı gibi beğeniye sunmak… Gerçekten çok farklı bir dünya…” diyen Çetin, “Ben bu dünyanın içinde bir şeyler başarabildiğim için gerçekten çok mutluyum. Ancak İzmir’de tesettürlü manken olmak gerçek anlamda çok zor. Bir yere gittiğimde manken olduğumu öğrendiklerinde gayet olumlu tepkiler alıyorum ama işin içine tesettür girdiğinde ‘Bekleyelim, ileride belki değerlendirebiliriz’ diyorlar. Ya da ‘Türbanı çıkar, öyle çalışmaya başlayalım’ gibi tekliflerle de karşılaşabiliyorum. Ancak ben inanç çizgimden asla çıkmayı düşünmüyorum. Başımdaki örtüm benim önümde bir engel olmamalı, ben inancımla birlikte gayet modern bir şekilde mesleğimi icra ediyorum. İnsanın takvası, inancı yeter ki kalbinde olsun… Ben böyleyim; severek örtündüm hala da başörtümü severek taşıyorum. Kimseye önyargı ile başlamadığım gibi kimsenin de bana önyargıyla yaklaşmasını istemiyorum. Ayrıca dinamik ve çalışkan da biriyim. Kadınların bir yaştan sonra eve kapanmalarını asla istemiyorum. Yaş ne olursa olsun insanlar ulaşmak istediği hedefe doğru emin adımlarla ilerlemeli. Kişiler asla umudunu kaybetmemeli” açıklamalarında bulundu.

OYUNCULUK HAYALİ…

Şu anda fotomodellik yaptığını ve podyuma çıkma hayalinin bile kendini çok heyecanlandırdığını belirten Çetin, en büyük arzusunun ise oyuncu olmak olduğunu söyledi. Özellikle dönem dizilerinde oynamak istediğini söyleyen Çetin, “Mankenlik bir yere kadar devam ediyor… Fiziğim elverdiği müddetçe modellik yapacağım ama özellikle tarihi konu alan dizilere adım atmak isterim. Çizgimden, tesettürümden çıkmamak şartıyla dizilerde oyunculuk yapmak isterim. Ben kadınların isterlerse her şeyi başarabileceğine inanıyorum. Ben ayaklarımın üstünde durabiliyorum ve bunun benim gibi tüm kadınlara örnek olmasını arzu ediyorum” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ / ÖZEL HABER

hamit-mumcu-konak-kent-konseyi

‘Katılımcılık öncelikli hedefimiz olmalı’

izmirde-feto-operasyonu

İzmir’de büyük FETÖ operasyonu: 62 kişi tutuklandı