in ,

İzmirliler iki gündür su kuyruğunda: Sular akşam verilecek

İzmir’in bazı ilçelerinde devam eden su kesintisi nedeniyle vatandaşlar tankerlerden ve kuyulardan su doldurmak için yarıştı

izmirliler-2-gundur-su-kuyrugunda

İzmir’de Tahtalı Barajı isale hattındaki dev borunun patlaması nedeniyle iki gündür Karabağlar, Gaziemir ve Buca ilçelerine su verilemedi. Vatandaşlar sokak sokak su dağıtan tankerleri ararken, kimi vatandaşlar da ellerinde şişe, damacana ve kovalarla kuyulara koştu.

 

Tahtalı Barajı isale hattındaki dev borunun patlaması sonucu kentin üç büyük ilçesi olan Karabağlar, Gaziemir ve Buca ilçeleri susuz kaldı. Kesintiden Konak ve Bornova ilçelerinin bazı bölümleri de etkilendi. Vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tankerlerle dağıtılan suları doldurma yarışına girerken, tankerlerin üzerinde yazan “Su içilmez” yazısı ise dikkat çekti. Tankerleri yakalayamayan kimi vatandaşlar da belli noktalardaki kuyulardan su almaya çalıştı.

Öte yandan susuz kalan cami cemaati, yağmur suyu borusundan gelen suyla abdest almak zorunda kaldı. Susuz kalan İzmirliler, banyo ve yemek yapamadıklarını, suların kesileceğinden haberdar olmadıklarını ve mağdur olduklarını belirtti. Susuzluktan nasibini alan vatandaşların bazıları da hayırseverler tarafından getirilen tankerde su kalmayınca hayal kırıklığı yaşadı.

Tahtalı Barajı’ndan İzmir’e su getiren ana isale hattındaki boru arızası giderildi. Patlayan boru yenilendi ve ana hatta su verilmeye başlandı. Suyun, öğleden sonra kesinti yaşanan üç ilçenin tamamına ulaşması bekleniyor. (İHA)

izmirde-tombala-baskini

İzmir’de 136 kişiye tombala baskını

izvak-toplanti

İZVAK ‘güç birliği’nde kararlı