in ,

İZSİAD’dan duygulu 29 Ekim kutlaması

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü özel bir gece ile kutladı

Anadolu Ateşi’nin sahne aldığı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede İZSİAD tarafından hazırlanan, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet devrimlerini anlatan belgesel izleyicilerden büyük alkış aldı.

Geceye sponsor olan Ege Demir, Batı Anadolu, Mercedes Benz West Motorlu Araçlar, Bortar Group, Dokay ile Zel firmalarının temsilcilerine ve Anadolu Ateşi Grubu’na teşekkür plaketleri takdim edildi

Gecenin açılışında konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, bugün büyük bir mutluluk ve gururla, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize işaret ettiği yolda, demokrasiden, laiklikten, adaletten ve tam bağımsız Türkiye inancımızdan yana olan duruşumuzla, bu özel günü kutladıklarını söyledi.

“Cumhuriyet’e çok şey borçluyuz”

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” vizyonunu çok önceden ilan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu milletin kalbinde çok güçlü yer edindiğini belirten Küçükkurt, “Emin olun onun sevgisini, bize gösterdiği yolda yürüyüşümüze olan inancımı kalplerimizden hiçbir güç söküp alamayacaktır. Cumhuriyet sayesinde bilimden sanata, sanayiden tarıma nice atılımlar gerçekleştirildi. Cumhuriyet ile birlikte bu topraklarda yaşam, sağlık, eğitim hakkımızı kazandık. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı, düşünce, toplantı ve gösteri özgürlüğü hakkı, din ve vicdan özgürlüğü hakkı, basın özgürlüğü hakkı gibi en temel haklarımızı Cumhuriyet sayesinde aldık. O yüzden Cumhuriyete çok şey borçluyuz. Devrimleri ve dehası ile bize bu ufku açan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyet’in tesisi ve ilerlemesinde emeği bulunan herkese sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Anadolu’nun tüm renklerini dans ile sundular

Konuşmanın ardından geceye sponsor olan Ege Demir, Batı Anadolu, Mercedes Benz West Motorlu Araçlar, Bortar Group, Dokay ile Zel firmalarının temsilcilerine ve Anadolu Ateşi Grubu’na teşekkür plaketleri takdim edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temasına uygun olarak hazırladığı, Anadolu’nun tüm renklerini içeren dans gösterisini sunan Anadolu Ateşi’ni salonu dolduran seyirciler büyük bir keyif ile izledi. Gece, İzmir Marşı’nın salondaki herkes tarafından ayakta Türk bayrakları sallanarak hep bir ağızdan söylenmesi ile sona erdi

Yunus Emre Çınar

5 yaş zorunlu eğitim kapsamına alınıyor!

bilirkisi-heyeti-maden-ocaginda

Amasra Maden Kazası Araştırma Komisyonu’na 21 üye seçilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de