in ,

Japon Başkonsolos’tan Başkan Soyer’e ziyaret

Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti

japon-baskonsolostan-baskan-soyere-ziyaret

Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Tunç Soyer iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İzmir’in Japonya’da kardeş şehrinin olmadığını söyleyen Soyer şöyle konuştu: “Eğer ki kardeş şehrimiz olsa bu ilişkileri çok daha derinleştirebilir ve güzelleştirebiliriz. O zaman da yapılabilecek çok şey olur. İlişkileri besleyecek güçlendirecek şey bir kardeş şehir bağından geçebilir. Zaten halklarımız arasında bir sempati ve yakınlık var. Bunu bir kardeş şehir bağıyla güçlendirebilirsek, ekonomi, ticaret ve kardeşlik daha da büyür ve gelişir.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Japonya İzmir Kültürler Arası Dostluk Derneği (JİKAD) tarafından düzenlenen Japon Sakura Esintisi İzmir Japon Kültür Haftası etkinlikleri nedeniyle İzmir’de bulunan Başkonsolos Nishimaki toplantıda Türkçe konuştu. “Türkiye benim ikinci vatanım” diyen Nishimaki sözlerini şöyle sürdürdü: “Japon iş insanlarının Türkiye’deki faaliyetleri gittikçe artıyor. 20 sene öncesine göre çok daha iyi bir noktadayız. Japonlar Türkiye’de çalışmaktan çok memnun. Türkiye ve İzmir’le olan ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz”

Nishimaki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e masa saati ve takvim hediye ederken, Tunç Soyer de Nishimaki’ya saat kulesi işlemeli plaket hediye etti.

chpden-tolunay-icin-seferberlik

CHP’den Tolunay için seferberlik

chp-il-kadin-kollari-baskanligina-adayligini-acikladi

CHP İl Kadın Kolları başkanlığına adaylığını açıkladı