in ,

Kabine toplantısı başladı: Risk haritası güncellenecek mi ?

İki hafta önce uygulamaya konulan koronavirüs risk haritasının bugün yapılan kabine toplantısında güncellenmesi bekleniyor. Günlük vaka sayılarının 15 binlere dayanması ardından iktidarın nasıl bir yol izleyeceği, bugünkü toplantı sonucunda belli olacak.

kabine-toplantisi-basladi-risk-haritasi-guncellenecek-mi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 16.25’te başladı.

Kabine Toplantısı’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın da bir sunum yaparak, koronavirüsle mücadelede gelinen son nokta, mutasyonlu virüsün yayılım hızı, aşı çalışmaları hakkında bilgi vermesi bekleniyor. Bu kapsamda 100 bin nüfusa denk gelen haftalık vaka sayılarını içeren yeni haritanın da açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, “Aldığımız kararın arkasında durmayı zorlayacağız. Netice almakta zorlanıyorsak, vatandaşımızın sağlığını öne çıkararak süreci devam ettireceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Güncellenecek haritada gözler özellikle 3 ilde; nüfusun yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir’de olacak. Kademeli normalleşme sürecinde iller 4 ayrı gruba ayrılmış, İstanbul ve İzmir turuncu kategoride yüksek risk grubunda, Ankara ise sarı kategoride orta risk grubunda yer almıştı.

Toplantıda ele alınacak diğer konular ise; ABD ve AB ile ilişkiler, Mısır ile diplomatik ilişkilerin tesisi, Libya’daki son gelişmeler, Doğu Akdeniz’de yaşananlar gibi konuların da ele alınması bekleniyor.

 

-birgun.net

kaf-kafa-yeni-sponsor

Kaf Kaf’a yeni sponsor

izmirde-ardi-ardina-uyusturucu-baskinlari-29-kisi-tutuklandi

İzmir’de ardı ardına uyuşturucu baskınları: 29 kişi tutuklandı