Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı

Berna Sever / EGE TELGRAF- Kabullenmek, hayatın önemli bir parçasıdır ve zaman zaman zorlu bir süreç gibi görünebilir. Ancak, bu süreci başarıyla geçmek, kişisel gelişim ve iç huzur açısından önemlidir. Psikologlar, “Kabullenmek hayatınızı daha iyi hale getiren güçlü bir araçtır. Zorluklarla başa çıkmak, duygusal rahatlama, olumlu değişim, daha sağlıkilişkiler kurmak ve şükran duygularını artırmak için kabullenmeye odaklanın. Bu, içsel huzurunuzu artırmanıza ve daha tatmin edici bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir” dedi.

‘İÇ HUZURU BULABİLİRSİNİZ’

“Kabullenmek, yaşadığınız zorluklarla yüzleşmenin ilk adımıdır” sözleriyle açıklamalarına başlayan psikologlar, “Bir durumu kabullenmek, onunla başa çıkmak için gerekli adımları atmaya odaklanmanızı sağlar. Bu, stresi azaltır ve çözüm odaklı düşünmenize olanak tanır. Bir durumu kabul etmek, üzerinizdeki duygusal yükü hafifletir. Kendinizi direnişten ve mücadeleden kurtararak, daha fazla iç huzur bulabilirsiniz. Bu da genel ruh halinizi olumlu yönde etkiler” dedi.

‘SAĞLIKLI BİR İLETİŞİM’

Kabullenmenin değişim için de bir fırsat yaratacağı belirtilen açıklamada, şunlar aktarıldı: “Bir durumu kabul ettiğinizde, onu daha iyi yönetmek ve gerektiğinde değiştirmek için daha açık olursunuz. Bu da kişisel gelişiminize ve yaşam kalitenizin artmasına katkıda bulunabilir. Kabullenmek, ilişkilerinizde daha sağlıklı bir iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Kendinizi ve başkalarını olduğu gibi kabul etmek, daha derin bağlar oluşturmanıza ve anlayışlı bir yaklaşım geliştirmenize olanak tanır. Kabullenme, hayatınızda olan olumlu şeylere daha fazla odaklanmanızı sağlar. Bu da şükran duygularınızı artırır ve minnettarlık hissetmenizi sağlar. Küçük mutlulukları takdir etmek, genel mutluluğunuzu artırabilir.”

Kaynak: Ege Telgraf