in ,

‘Kadınlar el ele daha da güçlü!’

İYİ Parti İzmir İl Kadın Politikaları Başkanı Serap Özöktem, yol haritasını anlattı, “Yeni dönemde hem partimiz hem de kadınlarımız için çok çalışacağız” dedi

kadinlar-el-ele-daha-da-guclu

Yeni dönemde kadınlara yönelik birçok çalışmanın altına imza atacaklarını belirten İYİ Parti İzmir İl Kadın Politikaları Başkanı Serap Özöktem, projelerini ve hedeflerini Ege Telgraf’a anlattı. Göreve geldiği günden bu yana yaptıkları toplantılarla yeni yol haritalarını belirlediklerini söyleyen Özöktem, “Geçtiğimiz günlerde İzmir İl Kadın Politikaları Başkanlığı’nda çok özel bir toplantı yaptık. Zaten birbirimizi tanıyorduk ama bu görev değişikliği ile neler yapabileceğimizi konuştuk. Eylül ayına kadar bir çalışma programı hazırladık. Ondan sonraki süreç için de pandemini seyrini takip edip sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Amacımız İzmir’deki kadın oy oranı ve İYİ Parti’de kadın üye oranını artırmak. Çalışmalarımız hem şehir içi hem de kırsal olarak iki ayrı bölgede ayrılacak” dedi.

ZİYARETLERE DEVAM

Bundan sonraki süreçte, sivil toplum kuruluşları, sanayi, ticaret dünyasının kadın liderleri başta olmak üzere genel anlamda İzmir’in öncü kadınları ile düzenli aralıklarla toplantılar yapacaklarının altını çizen Özöktem, “İlk çalışmamızı Seferihisar’da yaptık, gayet de başarılı bir toplantı oldu. Bundan sonraki süreçte, sanayici kadınlarımızla buluşup istişareler yapacak, tarımda çalışan emekçi çiftçi kadınlarımızla bir araya gelip sorunlarına çözüm arayacak, birlikte tarlalara gideceğiz. Çalışmalarımızı mahalle bazında da devam ettireceğiz. Eskiden mahallelerde sözü geçen ablalar, teyzeler vardı… Onları bulacak, evlerine misafir olup kendimizi anlatacağım. İzmir genelinde kadın esnaflarımızı da ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HEYECANLIYIZ’

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı’nın girişimi ile başlatılan kooperatifçilik uygulaması Güneşin Kadınları’nın Adana Çukurova ve Aydın Nazilli’nin ardından üçüncü şubesini İzmir’e kazandırmak için de çalışmalarını sürdüreceğini belirten Özöktem, “Bu projeye gerçekten çok önem veriyoruz. Bu projede öncelikle kadınların üretim yapabilmeleri için gerekli organizasyonlar oluşturmak ve küçük yatırımlarla ciddi katma değer elde etmelerini sağlamak ana hedefimiz. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da var. Genel olarak yapılanmamızı da bu süreçte daha da güçlendireceğiz. Her yaptığımız çalışmayı samimiyetle yapacağız. Belki eksiklerimiz olacak ama asla yanlış bir adım atmayacağız. Çok heyecanlıyız. Genel Başkanımız kadın meselelerine çok duyarlı. Toplumsal Cinsiyet eşitliğine çok önem veriyor. İlimizde gerek psikolojik hem de fiziksel şiddete uğramış kadınlarımızı bulup onlara elimizden geldiğince kol kanat gereceğiz. Hem partimiz hem de kadınlarımız için çalışacağız. Ben siyasette masa başında oturmayı sevmiyorum, bu yüzden hep sahada olacağım. Sadece haftanın bir günü il başkanlığımızda toplantı yapıp çok özel faaliyetler yapacağız. Kişisel gelişimden tutun da kadınların hak ve hukukuna dair pek çok çalışma yapacağız. Kadın demek çocuk demek. Bende bir anneyim. Çocuğa, nefes alan her şeye dokunacağız. Hiç kimseyi karşılıksız bırakmayacağız. İlk önce bu hafta ilçelerle görüşmelerimiz olacak. Çok sağlam bir ekibim var. Anladım ki kadınlar el ele daha da güçlü! Yeni dönemde İYİ Partili kadınlar olarak gücümüze güç katacağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

pardon-demek-icin-gec-olacak

‘Pardon demek için geç olacak’

2020de-bu-tablo-izmire-yakismiyor

“2020’de bu tablo İzmir’e yakışmıyor”