İzmir'de 50 milyonluk rüşvet operasyonu: 15 şüpheli tutuklandı İzmir'de 50 milyonluk rüşvet operasyonu: 15 şüpheli tutuklandı

Belediye Zabıta Amirliği, kaldırımların işyerleri tarafından işgal edilmesini önlemek amacıyla ilçe genelinde yoğun denetimler yaptı. Yayaların kullanım alanı olan cadde ve sokaklardaki kaldırımların, ticari malzeme ve gıda ürünleriyle işgal edilmesini önlemek için birçok noktada incelemelerde bulunuldu. Denetimler sırasında, kanun ve mevzuata aykırı olarak kaldırım ve yol kenarlarına malzeme yerleştiren işyerlerine gerekli uyarılar yapıldı. Kaldırım ve yol işgalinin önüne geçmek adına denetimler ve çalışmalar devam edeceği belirtildi.

Yapılan denetimlerle ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Koca, “ Öncelikli olarak yayalarımızın güvenliğini sağlamak ve yaşanabilecek olumsuzluklara engel olmak amacıyla Zabıta Amirliği ekiplerimizle denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın geçişini engelleyen hiçbir malzemenin kaldırım ve yol kenarlarında bulunmasına izin vermeyeceğiz. Ekiplerimizle birlikte kaldırım işgaline yönelik denetimlerimize devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: İHA