16 Mayıs gecesi Yüreğir ilçesine bağlı Şeyh Muratlı Mahallesi'nde meydana gelen olayda Cumali Eldek'e ait 45 küçükbaş hayvan çalındı. Sabah uyandığında 5 kangal cinsi köpeğinde uyur vaziyette olduğunu gören Eldek, koyunların çalınması sonucu jandarma ekiplerine başvurdu. 

"Uyanmam çok güç oldu"


Koyunları çalınan Eldek, o sabah güçlükle uyanabildiğini belirterek, “Sabah her zamankinden farklı kaktım. Uyanmam çok güç oldu. Ahıra gittiğimde ise 5 kangal cinsi köpeğim uyuyordu beni hiç fark etmediler. Sonra baktım ki 45 kurbanlık koyunum yok. Hemen jandarmaya başvurdum. Köpeklerim iki gün kendine gelemedi. Hırsızlar gelip sanırım uyutan sprey sıkmışlar. Hiç haberimiz olmadı. Köpekler de hiç havlamadı” şeklinde konuştu.

Şiddetli rüzgar ağaçların dallarını kırdı Şiddetli rüzgar ağaçların dallarını kırdı

"Yetmemiş bir daha gelip geri kalanları da götürmüşler"
Eldek, koyunları kurbanda satmak için aldığını 650 bin lira para harcadığını şuan ki piyasa değerinin 1 milyon lira olduğunu belirterek, “Gece ben uyuyunca gelmişler. Kurbanların bir kısmını pikap ile götürmüşler. Yetmemiş bir daha gelmişler diğer geri kalanları da götürmüşler. O gün bugündür hayvanlarım yok. Jandarma araştırıyor ama bulanamadı. Ben 650 bin lira masraf ettim. Kurban Bayramı öncesi satacaktım şimdi ne yapacağımı bilemiyorum” dedi.
Öte yandan, jandarma ekipleri konuyla ilgili araştırması sonucu şüphelendiği iki kişiyi gözaltına aldı.

Kaynak: İHA