İzmir ve Türkiye’de bir ilk, İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi önderliğinde gerçekleştirilecek. 29 Mayıs Çarşamba akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde kanser hastalığını atlaşmış hastalar, İEÜ Medical Point Hastanesi’nin hekim ve çalışanları ile aynı sahnede buluşacak. Etkinliğin tanıtım toplantısında projede yer alacak hastalar ve aileleri katıldı. ‘Bir Şarkı Bir Hayat’ isimli konserin detayları basın mensupları ile paylaşıldı. Hastalığı yenen 9 yaşındaki Rüzgar Akovalı ve 5 yaşındaki Masal Liva Uthan’ın toplantıda şarkı söylemesi duygu yüklü renkli görüntülere sahne oldu.

Medikal Point Kanser Hekimler (1)

‘UMUT DOLU PROGRAM’

Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veysi Kubba, “Sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Değerli Pınar Seli hanımefendi bu projeyi heyecanla anlattığında, kanserden annesini ve yol arkadaşını kaybetmiş biri olarak bu projeye destek olmak boynumun borcuydu. Sürprizlerin olacağı, umut dolu bir program olacak. Hasta hekim buluşması, sağlıklı yaşam açısından da önemli bir organizyon. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” dedi.

Medikal Point Kanser Hekimler (2)

Menopoz döneminde hormon değişikliklerine dikkat! Menopoz döneminde hormon değişikliklerine dikkat!

‘BİZLER İÇİN SURVİVOR’

İEÜ Medical Point Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre de, “Bu birliktelik ve bu proje çok kıymetli. Kanser hastalığını yenen dostlarımız bizler için birer ‘Survivor’. Onlarla aynı sahnede olmak çok büyük mutluluk” diye konuştu. İEÜ Medical Point Hastanesi Hemotoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Füsun Gediz, “Bir hekim olarak o kötü günlere tanık olan biriyim. Bu mücadele ile aynı sahnede olmak beni çok heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.

Medikal Point Kanser Hekimler (4)

‘SADECE YAŞAYAN BİLİR’

Dünyaya örnek bir proje olacağını söyleyen sanatçı Pınar Seli Soydaş, “Bu proje, İzmir ve Türkiye hatta ve hatta dünyaya örnek olacak bir proje. Kanser hastalığını atlatmış hastalar, doktorlar ve çalışanlar sahnede olacak. Aylar öncesinde çalışmaya başladık. Çok tempolu bir çalışmamız var. O gece hep birlikte bir farkındalık yaratacağız ve müziğin sanatın iyileştirici gücüne tanıklık edeceğiz. Hepinizi 29 Mayıs’ta Atatürk Kültür Merkezi’ne bekliyoruz” şeklinde konuştu. Proje içerisinde yer alan ve kanseri atlatan tıp öğrencisi Hande Yılmaz da, hikayesinden bahsetti. Yılmaz, “17 yaşındaydım kanser tanısı aldığımda. Boynumda bir şişlik farkettim ve 6 aylık bir tedavi sürecim oldu ve tıp okumak istiyordum. Füsun hocamız ile yollarımız kesişti ben onun hastasıydım. Empati kurulmaya çalışılsa da, bu durumu sadece yaşayan anlıyor. O yüzden bu hastalığı yaşayan biri olarak bu projede yer almak çok değerli ve öncelikli. Projede yer almaktan çok gururluyum” diye konuştu.

Editör: Didar Demirci