in ,

“Karabağlar artık hizmet bekliyor”

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, belediyeyi göreve çağırdı, “Altyapı alarm verirken onlar Nasrettin Hoca heykeli ile uğraşıyor” dedi

karabaglar-artik-hizmet-bekliyor

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, ilçenin pek çok sorunu varken CHP’li belediye yönetiminin bunları çözmek yerine bütçeyi boş işlere harcadığını ileri sürdü, “Halkımız hizmet bekliyor” dedi.
Karabağlar’ın İzmir’in nüfusu yoğun en büyük ilçesi olduğunu hatırlatan Doğruca, “Bir yağmurda dere yatağı olan yerleri su basıyor. Yollar kapanıp iş yerleri zarar görüyor. Son yağışlarda bir vatandaşın sünger deposunu su bastı ve esnafın 200 bin zararı var. Su konusunda İzmir’in genelinde çalışma yok. Karabağlar için sadece 1994 ve 1995 yıllarında bir alt yapı çalışması oldu. Hala o çalışma ile devam ediliyor. Oysa yıllar geçti ve yollar, konut sayısı değişti. Tüketilen su miktarı arttı” dedi.
Karabağlar’da kanalizasyon altyapısın gerektiği biçimde inşa edilemediği için mağduriyetlerin devam ettiğini kaydeden Doğruca, “Bunlar yapılacağı yerde, Nasrettin Hoca heykeli boyanıyor. Yani aslında vatandaşın gözü boyanıyor. Ama yağmur yağdığında bu işler kimseyi kurtarmıyor. Ayrıca, kentsel dönüşümle birlikte yeni inşa edilen konutların atık suları yağmur suları ile aynı kanala veriliyor. Onlarda güzelim körfezimize gidiyor. Ne oluyor Körfez kirleniyor. bu suların çıkışları Göztepe’de. Deniz niye koksun? Mis gibi deniz arıtmadan denize verirsen kokar. Kentte arıtma yapmıyorlar” dedi.
Belediyenin yatırım ve öngörüde bulunmadığını dile getiren Doğruca, şunları söyledi: “Plan yok. Sanayi bölgesinin olduğu noktada süngerler, atıklar ve çöpler var. Böylesi sorunlar dururken, Nasrettin Hoca boyadılar. Oralara para harcanıyor. İlçe için en büyük gelişmelerden birinin üniversite. Biz gelmesi için ellerinden geleni yaptık. İş yokuşa sürülüyor. Oysa genç, yaşlı herkesi etkiliyor. Bazı sorunların masaya yatırılması şart. Bu şekilde vatandaş yıllardır olduğu gibi mağdur oluyor, çilesi hiç bitmiyor.”

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

dhkp-cnin-kasasi-izmirde-yakalandi

DHKP/C’nin kasası İzmir’de yakalandı

pinar-karsiyaka-sampiyonlar-ligini-resmen-duyurdu

Pınar Karşıyaka Şampiyonlar Ligi’ni resmen duyurdu