Karabağlar Belediyesi'nin Temmuz ayı toplantısı, Belediye Başkanı Helil Kınay başkanlığında gerçekleşti. Başkan Kınay, toplantının açılışında, belediye çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirirken, son zamanlarda yaşanan acı olaylara da değindi. Orman yangınları ve Torbalı'daki patlama gibi felaketlerde kayıplarımızı vurgulayan Kınay, bu tür acıların bir daha yaşanmaması için dayanışma içinde mücadele edeceklerini vurguladı. Kayıplar için bir kez daha anma yapıp, yaralılara acil şifalar diledi.

Karşıyaka Belediyesi Anaokullarında ekoloji ve sorumluluk bilinci aşılanıyor Karşıyaka Belediyesi Anaokullarında ekoloji ve sorumluluk bilinci aşılanıyor

Karabağlar Meclisinde Madımak Anması (4)

Başkan Kınay, göreve geldiği günden bu yana sahada aktif olarak çalıştıklarını ve muhtarlarla düzenli toplantılar düzenlediklerini belirtti. Asfaltlama, park düzenlemeleri, kent mobilyaları üretimi, temizlik ve kültür-sanat etkinliklerinin artarak devam ettiğini vurguladı.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde, 38 hektarı İzmir Demokrasi Üniversitesi'ne ayrılan, 42 hektarlık alanın ise TOKİ tarafından konut yapılması planlanan 80 hektarlık alan konusu gündeme geldi. Başkan Kınay, bu süreçle ilgili detaylı bilgi vererek, Karabağlar Belediyesi'nin yıllardır süregelen itirazlarının mahkemelerce haklı bulunduğunu ve planların iptal edildiğini dile getirdi. Belediyenin, kendi ihtiyaçlarından feragat ederek üniversiteye alan ayırmasıyla ilgili olarak kamu yararını gözettiğini vurguladı.

Toplantının sonunda Başkan Kınay, 2 Temmuz 1993'te gerçekleşen Sivas Katliamı'nın 31. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Katliamın unutulmadığını ve insanlık suçlarının zaman aşımına uğramayacağını vurgulayan Kınay, "Madımak hala yanıyor" diyerek aydınlık, özgürlük ve umut mücadelesinden asla vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Kaynak: Bülten