in ,

Karabağlar’da 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında önlemler alındı

Karabağlar Belediyesi, geçen hafta sonu olduğu gibi yarından itibaren uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili de gerekli önlemleri aldı.

karabaglarda-4-gunluk-onlem-alindi

 Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanacak kısıtlama nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için, belediyenin temel hizmet birimleri çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Temizlik İşleri, Zabıta, Veteriner İşleri, Sosyal Yardım İşleri, Park ve Bahçeler, Ulaşım Müdürlükleri, tam vardiya çalışacak. Toplu yaşam ve kullanım alanları, ana ulaşım arterleri, konteynerler düzenli aralıklarla dezenfekte edilecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hayvanların rutin bakımlarının yanı sıra, kısıtlama nedeniyle yiyeceğe ulaşmakta zorlanan sokak köpeklerine mama desteğini ve suluk kontrollerini sürdürecek.

Karabağlar’da ayrıca sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta sonu kurulamayacak olan Yurtoğlu, Yunus Emre ve Yeşilyurt pazarları da, pazartesi günü açılacak. Karabağlar Belediyesi’nin salgının yayılmaması için aldığı önlemler, bu pazaryerlerinde de sürecek.

chpli-belediye-meclis-uyelerinden-dayanismaya-destek

CHP’li belediye meclis üyelerinden dayanışmaya destek

ciglide-ogrenciler-evlerinden-23-nisan-coskusunu-yasadi

Çiğli’de öğrenciler, evlerinden 23 Nisan coşkusunu yaşadı