in ,

Karabağlar’da berber ve kuaför salonları dezenfekte ediliyor

Karabağlar Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı önlem ve mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürürken, bu süreçte mağdur duruma düşen kesimleri de gözardı etmiyor.

karabaglarda-berber-ve-kuafor-salonlari-dezenfekte-ediliyor

 İzmir Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’yla yapılan görüşmeler sonucu belirlenen ilçedeki 240 berbere gıda kolisi dağıtan Karabağlar Belediyesi, berber ve kuaför salonlarında da dezenfeksiyon çalışmaları yürütüyor.

Yayınlanan genelgeler doğrultusunda berber, kuaför ve güzellik salonlarının 11 Mayıs’ta yeniden açılacağını vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemiz ve Karabağlar’daki insanlarımız da zor bir dönemden geçiyor. Karabağlar Belediyesi olarak tüm gücümüzle bu salgına karşı etkin ve sistemli bir mücadele veriyoruz. Maske üretiminden gıda kolisi dağıtımlarına, dezenfeksiyonlardan tarıma desteklere kadar bir çok alanda çalışma yürütüyoruz. Bunları yaparken mağdur duruma düşen vatandaşlarımızı da göz ardı etmiyoruz. 11 Mayıs Pazartesi günü yeniden kapılarını müşterilerine açacak berber ve kuaför esnafımızın işyerlerini dezenfekte ediyoruz. Berber ve kuaför esnafımıza, maske ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda da elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

kooperatiflesen-kadinlar-artik-daha-cok-uretecek

Kooperatifleşen kadınlar artık daha çok üretecek

goztepede-paluttan-yonetime-titi-talebi

Göztepe’de Palut’tan yönetime Titi talebi