in ,

Karabağlar’da berber ve kuaför salonlarına denetim

Karabağlar Belediyesi ekipleri, 11 Mayıs’ta yeniden açılmalarına izin verilen berber, kuaför ve güzellik salonlarında denetim yaptı

karabaglarda-berber-ve-kuafor-salonlarina-denetim

Karabağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında haftalarca kapalı kaldıktan sonra 11 Mayıs’ta yeniden açılmalarına izin verilen berber, kuaför ve güzellik salonlarında denetim yaptı.

Yayınlanan son genelge kapsamında, özellikle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına bakan ekipler, esnaf ve müşterilerin maske takmalarının zorunlu olduğunu hatırlattı. İşyerlerinin 09.00-21.00 saatleri arasında, sadece randevu sistemiyle hizmet verebileceği vurgulayan ekipler, bu hassas süreçte denetimlerin aralıksız süreceğine dikkat çekti.

Karabağlar Belediyesi, ilçedeki berber ve kuaförleri desteklemeye de devam ediyor. Bu kapsamda berber, kuaför ve güzellik salonlarının dezenfeksiyonları yapılıyor. İşyerleri kapandığı için mağdur duruma düşen esnafı da unutmayan Karabağlar Belediyesi, İzmir Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’yla yapılan görüşmeler sonucu belirlenen ilçedeki 240 berbere gıda kolisi dağıttı.

izmirli-10-yasindaki-zeynep-avrupa-ikincisi

İzmirli 10 yaşındaki Zeynep, Avrupa ikincisi

yilmaz-ozdilin-bodrumdaki-villasi-yarin-yikilacak

Yılmaz Özdil’in Bodrum’daki villası yarın yıkılacak