in ,

Karabağlar’da can dostlara mama desteği

Karabağlar Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokakta yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama dağıtımına başladı

karabaglarda-can-dostlara-mama-destegi

İşyerlerinin kapanmasıyla mama bulmakta zorlanan sokak köpeklerine, Karabağlar Belediyesi yardım elini uzattı.

Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak köpeklerine kuru mama dağıtımı yapmaya başladı. İlçedeki parkların yanı sıra vatandaşların gidemediği her noktaya mamaları bırakan ekipler, parklarda bulunan sulukları da kontrol eriyor. Ekipler bu hassas süreçte kuru mama dağıtımını ve suluk kontrollerini düzenli olarak yapmaya devam edecek. Yaş sınırlaması nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 414 81 81 numaralı telefonunu arayarak, bölgelerindeki sokak köpekleri için mama talebinde bulunabilecek.

‘ONLARIN DA YANINDAYIZ’

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, koronavirüs salgını nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması gerektiği vurgulayarak, gereken çalışmayı bu süre boyunca artırarak sürdüreceklerini vurguladı. Başkan Selvitopu, “Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Bu salgın insanların sağlığını tehdit ettiği kadar, can dostlarımızın da yiyeceğe ulaşmasını engelliyor. Bu nedenle tüm gücümüzle, onların da yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

pazarlar-pazartesiye-kaldi

Pazarlar Pazartesiye kaldı

aliagasemtpazari-coma-talep-artiyor

aliagasemtpazari.com’a talep artıyor