in ,

Karabağlar’da Cumhuriyet Coşkusu

Koronavirüs salgını kısıtlamaları ve yağmura rağmen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Karabağlar’da coşkuyla kutlandı

karabaglarda-cumhuriyet-coskusu

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılı kutlamaları kapsamında ilk olarak Karabağlar Kaymakamlığı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. Siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kamu yöneticilerinin yer aldığı törende Başkan Selvitopu, Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği ve Garnizon Komutanı Personel Albay Tarık Çetin Aktaş’la birlikte kutlamaları kabul etti.

Kutlamalar kapsamında Karabağlar Kaymakamlığı ve Karabağlar Belediyesi tarafından oluşturulan araç konvoyu da ilçeyi turlayarak, Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkardı. Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla donatılmış araçlar, vatandaşlardan yoğun alkış aldı. Zabıta, polis, jandarma araçlarının da yer aldığı konvoydan güzergah boyunca 10. Yıl, İzmir marşları çalındı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da konvoyu Türk bayrağıyla Fahrettin Altay Meydanı‘nda karşılayarak selamladı. Meclis üyelerinin de yer aldığı selamlamada Başkan Selvitopu, vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı. Başkan Selvitopu ayrıca çocuklarla ve vatandaşlarla sohbet etti, anı fotoğrafları çektirdi.

Salgın kısıtlamaları nedeniyle geçen yılki yoğun kalabalıkları oluşturmanın doğru olmadığını hatırlatan Başkan Selvitopu, “Yaşadığımız zor günlere rağmen, yarınlarımızın en büyük güvencesi Cumhuriyetimizin 97. yılını kutlamanın mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin varlığını ve değerlerini sonsuza dek yaşatmanın sorumluluğuyla çalışmaya devam edeceğiz. Bize bu güzel ülkeyi emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet, saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Başkan Selvitopu, kutlamalar kapsamında yapmayı planladıkları yürüyüşü hava muhalefeti  nedeniyle ileri bir tarihe ertelediklerini de bildirdi.

 

 

tuikin-asgari-ucret-onerisi-belli-oldu-kaynak-yenicag-tuikin-asgari-ucret-onerisi-belli-oldu

MİT TIR’ları davasında karar! Müebbet hapis…

izmirde-22-yilda-4074-ton-atik-pil-toplandi

İzmir’de 22 yılda 407,4 ton atık pil toplandı