in ,

Karabağlar’da ‘dinamik’ denetimler sürüyor

Koronavirüs salgınında “kontrollü normalleşme” dönemine girilmesinin ardından, “dinamik denetim modeli” adı verilen denetimler sürüyor.

Karabaglarda-denetimler-suruyor

Önceki gün İnönü Caddesi’nde inceleme yapan Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bugün de Fahrettin Altay Mahallesi’ndeki Mehmetçik Bulvarı üzerinde bulunan işyerlerini ziyaret etti.

Mahalle muhtarının da yer aldığı denetimlerde Kaymakam Öneği ve Başkan Selvitopu, esnafa “hayırlı işler” dileklerini iletti. Haftalar sonra ilk kez bu cumartesi, kısıtlamaların belirli ölçülerde kaldırıldığı hatırlatılarak, esnaf ve vatandaşlardan salgın önlemlerine daha sıkı uymaları istendi. Daha çok kuruyemişçiler, pastaneler, restoranlar, kafeler ve zincir mağazaları ziyaret eden Kaymakam Öneği ve Başkan Selvitopu, vatandaşlarla da sohbet etti.

Öte yandan Karabağlar’daki Yunus Emre, Yeşilyurt ve Yurtoğlu pazarları da bugün açıldı. Karabağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarlarda da maske, mesafe ve hijyen önlemlerine uyulup uyulmadığını sıkı şekilde denetledi. Sürekli yapılan anonslarla da bu konuya dikkat çekildi.

hakan-tasiyana-karaciger-nakli-yapildi

Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli yapıldı

annesinin-emzirdigi-sirada-nefessiz-kalan-5-aylik-bebek-hayatini-kaybettiannesinin-emzirdigi-sirada-nefessiz-kalan-5-aylik-bebek-hayatini-kaybettiannesinin-emzirdigi-sirada-nefessiz-kalan-5-aylik-bebek-hayatini-kaybetti

Annesinin emzirdiği sırada nefessiz kalan 5 aylık bebek hayatını kaybetti