in ,

Karabağlar’da yolların çehresi değişecek

Karabağlar Belediyesi, daha modern bir ilçe yaratma hedefi doğrultusunda önemli bir adım attı.

karabaglarda-asfaltlama-calismasi

Mütevazi bütçeye rağmen 2 milyon lirayı aşkın yatırımla satın alınan asfalt freze makinesi ve silindir, Karabağlar’a kazandırıldı. 2020 model freze makinesi sayesinde eski asfalt kazındıktan sonra yenisi dökülebilecek. Böylece yollarda yükselti oluşmayacağı için kot farkı sıkıntısı yaşanmayacak. Ayrıca kazınacak eski asfalt geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılabilecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Fen İşleri Müdürlüğü’nün Gediz’deki şantiyesine giderek, yeni alınan asfalt freze makinesini ve silindiri inceledi. Yaklaşık 2 milyon 200 bin liralık yatırımla Karabağlar’ın çok önemli bir ihtiyacını giderdiklerini vurgulayan Başkan Selvitopu, kamu kaynaklarının doğru kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

58 mahallesi ve 3600 sokağıyla Karabağlar’ın İzmir’in en büyük ilçelerinden olduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, “İzmir’de kendi asfalt plentine sahip ender yerel yönetimlerdeniz. Şimdi asfalt freze makinemizi de alarak, önemli bir ihtiyaca yanıt vermiş olduk. Bundan sonra bozulan yollarımızda eski asfaltın üzerine yeniden serim yapmayacağız. Eskisini freze makinemizle kazıdıktan sonra yeni asfaltı dökeceğiz. Böylece yollarımızda kot farkı oluşmasını önleyeceğiz. Ayrıca eski asfaltı da geri dönüşüm malzemesi olarak kullanacağız. Freze makinemiz ve silindirin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 2020 model asfalt freze makinesi, neredeyse bir binek araba kadar rahat dönüş manevra sistemine sahip. Ayrıca ön paleti de katlanabiliyor.

 

 

baskan-karakayalidan-bayram-mesaji

Başkan Karakayalı’dan Ramazan Bayramı mesajı

menderesli-cocuklarin-yuzu-guldu

Menderesli çocukların yüzü güldü