in ,

Karabağlar’ın fidanlığı 58 mahalleye hizmet verecek

Karabağlar Belediyesi’nin Uzundere’deki yeni fidanlığı hızla tamamlanıyor

karabaglarin-fidanligi-58-mahalleye-hizmet-verecek

Karabağlar Belediyesi’nin, park ve bahçelerde kullanacağı çalı ve yer örtücü bitkileri üreteceği; dışarıdan satın aldıklarının da bakımını yapacağı Uzundere’deki yeni fidanlığı hızla tamamlanıyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, fidanlık alanına giderek projeyi denetledi. Çevre düzenlemesi, fidanların yetiştirileceği tarhlar, sulama sistemleriyle ilgili yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Selvitopu, “Gediz şantiyemizdeki fidanlığımız Karabağlar’a hizmet için yetersiz kalıyordu. Yeni yer arayışlarımızın ardından bu 10 dönümlük alanda karar kıldık. Burada Karabağlar’ın 58 mahallesindeki park ve bahçelerde kullanacağımız bitkileri üreteceğiz. Böylece, çevreyolunun yanı başındaki bu alan kamu yararına değerlenmiş ve yeşil bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden tahsisi istenen alanın etrafı tel örgüyle çevrildi. İdari ofis, sera, gölgelendirme alanlarının yapımı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülüyor. Artezyen su kuyusunun da bulunduğu alanda, Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalı, mevsimlik çiçek türlerini üretecek. Ayrıca dışarıdan satın alınacak bitkilerin bakımı da burada yapılacak.

izmiri-saganak-vurdu-dereler-tasti-evleri-su-basti

İzmir’i sağanak vurdu: Dereler taştı, evleri su bastı

denizlinin-korona-virus-vaka-ve-vefat-sayilari-aciklandi

Denizli’nin korona virüs vaka ve vefat sayıları açıklandı