in ,

‘Karabağlar’ın hali ne olacak?’

Kentsel dönüşümden üniversiteye, trafikten çöp toplama tesisine, Karabağlar’da çözüm bekleyen sorunları anlatan AK Partili Doğruca, belediyeyi göreve çağırdı

karabaglarin-hali-ne-olacak

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, ilçenin çözüm bekleyen sorunlarını paylaştı. İlçede çöp toplama ile ilgili sorunun uzun yıllardır çözülemediğini belirten Başkan Doğruca “Belediye’de 700-800 temizlik işçisi var çalışan. Ne yapıyorlar merak ediyorum? Burada bitmeyen bir pazaryeri var. 5 sene oldu, bir gelişme yok. Yer olarak yanlış bir yerde. Proje yanlış bir proje. Tek bir yol var. Bir de Uzundere, Limontepe, Devrim gibi yaklaşık 16 mahalleye araç geçişinin olduğu yere yapılmış” dedi.
Trafik probleminin de devam ettiğini belirten Doğruca, “Bozyaka’da bir yol açılacaktı. Trafik çok sıkışık. Söz verdiler. 5 yıl içinde onu tamamlayacağız diye. Trafik berbat bir halde. Otobandan çıkıyor ve insanlar burada tek şerit yola düşüyor, doğal olarak trafik oluşuyor” dedi.
Karabağlar’da büyük bir alanın üniversiteye ayrıldığını ve TOKİ konutları için ‘ihtiyaç yok’ dendiğini söyleyen Doğruca, “380 dönüm Demokrasi Üniversitesi’ne ayrıldı, bir kısmı ise konutlara ‘Talep yok, ihtiyaç yok, TOKİ yapmayalım’ diyorlar. 750 konuta 15 bin kişi başvurmuş. İhtiyaç yoksa neden bu başvurular var? Burada biz bu üniversiteyi kuramazsak, üniversite kapasitesi arttıkça kendisini isteyen yerleri tercih etmek zorunda kalacak” dedi. Karabağlar’da sosyal tesisler anlamında büyük eksikler olduğunu belirten Doğruca, kentsel dönüşümün bir an önce başlaması gerektiğini ancak bu sayede tesislerin kurulabileceğini düşündüğünü belirtti.
Karabağlar Belediyesi’ni göreve çağıran Başkan Doğruca, “Karabağlar’da problem olmayan şeyleri saymak kolay. Burada alışveriş merkezi yok, seçmen bakımından birinciyiz. Kalabalık bir bölge. İnsanlar sağlıksız konutlarda yaşıyor. Hızla dönüşüm başlamalı ki bu sayede spor alanları açılmalı. Gençler spora ve sanata yönlenirse kötü alışkanlıkları bırakırlar. Burada bu kadar nüfus var bir tane yüzme havuzu yok. Maalesef siyasal kaygılar bazı şeylerin önüne geçiyor” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

idlibde-iki-askerimiz-sehit-oldu

İdlib’de iki askerimiz şehit oldu

suudi-arabistandan-umre-aciklamasi

Korona Virüs umre ziyaretlerini vurdu