Karabük’ün Ovacık ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangını, ekiplerin yoğun müdahalesine rağmen sürüyor. Yangın, ilçeye bağlı Yaylacılar Köyü ile Soğanlı Köyü Üzümcük Mahallesi arasındaki ormanlık alanda sabah saatlerinde başladı. Dumanları fark eden vatandaşların ihbarı üzerine, bölgeye çok sayıda itfaiye aracı, arazöz ve su tankeri sevk edildi.

Bayramiç'te tarım arazisinde çıkan yangına hava ve kara müdahalesi Bayramiç'te tarım arazisinde çıkan yangına hava ve kara müdahalesi

Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan ve yaklaşık 20 hektarlık alanı kaplayan yangın, sarp kayalıklarda olması nedeniyle söndürme çalışmalarını zorlaştırıyor. Bölgeye yangın söndürme helikopteri de yönlendirildi.

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Sabah saat 07.45 sıralarında Ovacık ilçemiz Yaylacılar Köyü ile Soğanlı Köyü Üzümcük Mahallesi arasında bulunan ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangına 1 adet iş makinesi, 16 adet arazöz, 4 adet su tankeri ve 60 yangın söndürme personeli tarafından müdahale edilmektedir. Şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüyen yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA