Dünya turuna çıkan İspanyol genç, Türkiye'nin o şehrine hayran kaldı Dünya turuna çıkan İspanyol genç, Türkiye'nin o şehrine hayran kaldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun, kültür ve sanat alanında çok büyük bir potansiyele sahip. Büyükşehir Belediyesi olarak bu potansiyeli artıracak her çalışmaya önem veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Samsun'un kültür ve sanat hayatına renk katmayı sürdürüyor. Açıldığı günden bu yana kendi yeteneğinin peşinden giden binlerce çocuğun ve yetişkinin hayatına dokunan Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, bu kez de düzenlediği programla sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen Halk Dansları Topluluğu Karadeniz’in Renkleri ve Anadolu’dan Geldik sezon finali gösterileri, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programda sergilenen performanslar büyük beğeni topladı.

"Samsun, kültür ve sanat alanında çok büyük bir potansiyele sahip"

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, kültür ve sanatın kalbinin Samsun’da atmaya devam edeceğini ifade ederek, “Konservatuvarımızda piyanodan kemana, sanat müziğinden halk danslarına birçok kurslar düzenleniyor. Bir taraftan eğitimlerle, bir taraftan böyle etkinliklerle şehrimizin kültür-sanat hayatına katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu hafta da iki ayrı programda birçok yöreden esintilerin sunulduğu gösterileri izledik. Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğumuz, gerçekleştirdikleri iki programla bizleri kendilerine hayran bıraktılar. Halk oyunlarımız ezgileriyle, hareketleriyle, sözüyle bizimdir, bizi anlatır. Halk dansları ekibimizi kutluyorum. Samsun kültür ve sanat alanında çok büyük bir potansiyele sahip. Büyükşehir Belediyesi olarak bu potansiyeli artıracak her çalışmaya önem veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: İHA