in ,

Karatekin: “Projemiz kargo havalimanıydı”

İl Başkanlarının buluştuğu zirvede İyi Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Kaklıç havalimanının sivil havalimanı olması ile ilgili bir öneri getirmişti. Konu ile ilgili olarak AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin ‘Bizim planlarımızda sivil kargo havacılığı vardı’ dedi

karatekin-projemiz-kargo-havalimaniydi

AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Deniz Yücel ve İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar gerçekleştirilen zirvede askeriyeye ait Kaklıç Havalimanı’nın, sivil havalimanı olarak hizmet vermesi ve ikinci havalimanı olması için öneri getirmişti. AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, projeyi desteklediklerini ve iki pistten birinin sivil havacılığa dönüşebileceğini söyledi. Karatekin, “Zaten bizim planlarımızda sivil kargo havacılığı olabileceği ile ilgili bir proje vardı. Binali Bey‘in projesinde de vardı, Nihat Bey’in projesinde de vardı. Biz destekliyoruz bu projeyi. İki pistimiz var birini sivil havacılığa dönüştürebiliriz” dedi.
Havalimanı projesi hayata geçerse vatandaşa olumlu katkı sağlayacağının altını çizen Karatekin daha önce Çiğli’de havalimanı olduğunu söyledi. Karatekin, “ Hem ticari olarak katkı sağlar, hem istihdam yaratır. Daha önce Adnan Menderes olmadan evvel ilk liman Çiğli’ydi. İl başkanımızın ve son iki dönem büyükşehir belediye başkan adaylarımızın projelerinde vardı bu. Sivil değil, kargo havacılığı olarak düşünmüştük. İki adet pist var ve büyük bir arazi orası. Mart seçimlerinden önce Nihat Bey’in ve Binali Bey’in vaatlerinde vardı” açıklamalarında bulundu.

‘GÜMRÜKÇÜ İLE GÖRÜŞÜYORUZ’

Projenin kargo havacılığı olarak planlandığını söyleyen Karatekin sözlerine şöyle deva etti; “Bu proje kimseye ait değil, bizim projemiz. Biz kargo havacılığı istiyorduk çünkü sivil havacılıkta zaten büyük bir havalimanımız var. Büyük bir yoğunluk yok orada. Bu nedenle özellikle özel uçaklara ve kargoya ayıralım dedik. Konuyla ilgili Başkan Utku Gümrükçü ile görüşmelerimiz devam ediyor. “Büyükşehir Belediyesi’nin içinde lobiniz güçlü değil bizde destek verelim dedik. Fakat o bize hayır biz Büyükşehir Belediyesi ile bu projeyi yaptıracağız” dedi. Bizde Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili arazi sorunlarını çözeriz dedik. Öncelik parti değil, hemşeri odaklı bir şekilde Çiğli’ye, vatandaşa bu hizmeti nasıl veririz konusudur. Sonuçta hepimiz burada yaşıyoruz ”

‘DENİZ İLE BULUŞTURMAK’

Çiğli ile ilgili olarak bir başka projenin sahili yeniden canlandırmak olduğunu söyleyen Karatekin, “ Metropol ilçeler arasında en büyük sahil ve en temiz sahil bize ait. Havalimanı önünde millet bahçesi istiyoruz ve birde ‘Çiğli’yi deniz ile buluşturma’ projemiz var. Tuzla dediğimiz yani Sasalı bölgesinde bulunan sahil, baktığımızda bugün Alsancak, Bostanlı, Narlıdere sahilden daha temiz ve uzundur” dedi.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

Damla Ekiztepe yarın Ege Telgraf Web TV’de

vatandasin-gida-teroruyle-imtihani

Vatandaşın gıda terörüyle imtihanı