in

Karşıyaka’da ‘3. Kültür ve Çevre Sempozyumu’

Karşıyaka Belediyesi, kentin yazılı belleğini oluşturmak ve bilimin ışığında geçmişten geleceğe ayna tutmak amacıyla, önümüzdeki yıl üçüncü kez düzenliyor

karsiyakada-cevre-sempozyumu

Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından 25-27 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “3. Karşıyaka Kültür ve Çevre Sempozyumu” için hazırlıklar başladı.

Yaklaşık bir yıl sürecek hazırlık çalışmaları; yerel yöneticiler, akademisyenler ve belediye görevlilerinin yer aldığı Onur Kurulu, Düzenleme Kurulu ve Bilim Kurulu iş birliğinde yürütülecek. Sempozyumda bilim insanları, akademisyenler ve çeşitli alanlardan uzmanlar bildiriler sunarak; Karşıyaka’nın dünü, bugünü ve geleceğine dair araştırmalarını ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşacak. Bildirilerde; Karşıyaka Tarihi, Arkeoloji ve Müzecilik, Sanat Tarihi – Etnografya, Turizm – Bölgesel Kalkınma, Coğrafya, Çevre Su ve Bitki Kültürü, Edebiyat ve Halk Bilimi, Kentsel Koruma ve Planlama, Peyzaj – Flora – Fauna, Mimari, Sosyoloji, Spor, Yerel Yönetimler – Afet Yönetimi – Kentsel Dönüşüm ile Tarım ve Kooperatifçilik konu başlıkları ele alınacak.

Başkan Tugay’dan açıklama

Organizasyona katılmak isteyenler, bildiri özetlerini 15 Haziran 2020 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne iletebilecek. 15 Temmuz’da da kabul edilen bildiriler açıklanacak. Sempozyum sonrasında, tüm bildirilerin yer alacağı bir kitap yayımlanacak. Karşıyaka Kültür ve Çevre Sempozyumu’nun ilk olarak 2005 yılında, ikinci kez de 2013 yılında düzenlendiğini aktaran Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyakamız tarihi, coğrafyası, kentsel gelişimi, bitki örtüsü, iklimsel özellikleri, iktisadi ve sosyal yaşamıyla, üçüncü kez bir bilimsel toplantıya ev sahipliği yapacak. Önceki yıllarda olduğu gibi bu sempozyumda da temel amacımız; kentimizin geçmişten günümüze kadar olan birikimlerini ve geleceğini bilimsel bakış açısıyla değerlendirmek, yazılı bir bellek oluşturmak ve yeni nesillere aktarabilmektir. Değerli akademisyenler, bilim, edebiyat, kültür ve sanat insanları ile araştırmacıları 25-27 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz sempozyuma katılmaya davet ediyoruz” dedi.

ege-akademi-tv-ile-bilgi-birikimini-dunyayla-paylasiyor

Ege Üniversitesi, ‘Dünyanın en iyi’lerinden’

urla-belediye-baskani-burak-oguz-tutuklandı

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz tutuklandı