Karşıyaka Belediyesi, "Hedef Tertemiz Karşıyaka" sloganıyla ilçe genelinde başlattığı temizlik kampanyası kapsamında çöpünü sokağa atanlara cezai işlem uygulama kararı aldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, kampanyanın başarısı için muhtarlardan destek istedi ve şunları söyledi: "Karşıyaka hepimizin. Biz temizlemekle yükümlüyüz ama vatandaşlarımızın da temiz tutma sorumluluğu var. Çöpünü yere atanlar için cezai işlem başlatacağız."

Ünsal, her ay düzenlediği 'Muhtar Buluşmaları'nın sonuncusunda, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek temizlik kampanyasının yürütülmesinde muhtarların aktif rol almasını sağladı. Muhtarlar, yapılan toplantılardan memnuniyetlerini dile getirirken, Ünsal da çevre ve insan sağlığı açısından çöp sorununu kökten çözmeye kararlı olduklarını vurguladı.

1-179

Çiğli’de ücretsiz doğaçlama tiyatro kursu için kayıtlar başladı Çiğli’de ücretsiz doğaçlama tiyatro kursu için kayıtlar başladı

ÖNLEM ALIYORLAR

Temizlik kurallarının belediyenin web sitesi ve açık hava reklam alanlarında yayınlandığını belirten Ünsal, çöp kutularının üzerine de kampanya görselleri asılacağını ifade etti. Ayrıca, çöplerini çöp kutularına atmayan vatandaşlara Kabahatler Kanunu çerçevesinde ceza uygulanacağını da ekledi. Ünsal, vatandaşlardan kurallara birlikte uymalarını ve çöplerini çöp kutularına atmalarını isteyerek, iş yerlerinin uygun olmayan saatlerde çöp çıkarmasını önlemek için önlemler aldıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Bülten