in ,

Karşıyaka’da ‘korona’ denetimi!

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ortak kullanım alanlarında sıkı tedbirler alan Karşıyaka Belediyesi, pazar yerlerindeki denetimlerini de yoğunlaştırdı.

karsiyakanin-pazaryerlerinde-siki-denetim

Dün sabah mesaiye Şemikler (Yalı) Pazar Yeri’nde başlayan zabıta ekipleri, hem esnafa ve vatandaşlara uyulması gereken kuralları hatırlattı, hem de maske dağıtımı yaptı. Karşıyaka’nın pazar yerlerinde ‘korona’ denetimi!

Vatandaşa maske dağıtıldı

Karşıyaka Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışma kapsamında; erken saatlerde pazar yerine gelen ekipler, bariyerler ile giriş ve çıkışları kontrol altına aldı. Tezgâhların en az 3 metre aralıklar ile yerleştirilmesi sağlandı. Eldiven ve maske takılması, hijyen kurallarına uyulması, sebze ve meyvelerin elle seçtirilmemesi gibi konularda esnafa uyarılarda bulunuldu. Vatandaşlara da sosyal mesafenin korunması gerektiği hatırlatıldı, alışveriş sırasında takılması için maske dağıtımı yapıldı. Zabıta ekipleri, kurallara gün boyunca uyulması, kalabalık oluşmaması, pazar alanına 20 yaş altı çocuk ve gençler ile 65 yaş üzeri vatandaşların girmemesi için akşam saatlerinde kadar denetimlerini sürdürdü.

Pazar yerlerinde tedbirler

Koronavirüse karşı alınan bu tedbirlerin tüm pazar yerlerinde titizlikle uygulandığını aktaran Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay; “İnsan hareketliğinin en yoğun olduğu alanlar arasında bulunan pazar yerlerinde sıkı denetimler gerçekleştiriyoruz. Alınan önlemler, koyulan kurallar tüm pazar yerlerimiz için geçerli. Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan hayati önem taşıyan bu kurallara eksiksiz şekilde uymalarını istiyoruz. Biz de tüm ekiplerimizle ve imkanlarımızla sahada mücadele etmeye, toplum sağlığını korumak için çalışmaya ve halkımızın yanında yer almaya devam ediyoruz” dedi.

 

korona-virusun-dogdugu-yer-wuhanda-karantina-kalkti

Wuhan’da 76 gün süren karantina sona erdi: İlk işleri o oldu

koronavirus-savasinda-onlar-canla-basla-calisiyorlar

Koronavirüs savaşında onlar canla başla çalışıyorlar!