in ,

Karşıyaka’da “Liselerarası Müzik Şenliği”

Karşıyaka Belediyesi, “Liselerarası Müzik Şenliği” düzenleyecek

karsiyakada-liselerarasi-muzik-senligi

Gençleri kültür-sanat faaliyetlerine yönlendirmek ve yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, “Liselerarası Müzik Şenliği” düzenleyecek. Karşıyaka genelindeki tüm liselere açık olan organizasyon; 2004 yılında yaşama veda eden, efsanevi çağdaş rock müzisyenlerinden Karşıyaka doğumlu Kerim Çaplı anısına gerçekleştirilecek.

SON BAŞVURU 30 NİSAN

Başvuruları kabul edilmeye başlanan şenliğe katılmak isteyen okullar, 30 Nisan 2020 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat edebilecek. Şenlik ise 16 – 17 Mayıs tarihlerinde Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda yapılacak. En az 3, en fazla 8 kişiden oluşacak liseli gruplar, diledikleri müzik türlerinde canlı performanslar sergileyerek İzmirlilere müzik ziyafeti sunacak. Kerim Çaplı Liselerarası Müzik Şenliği ve katılım koşulları hakkında, www.karsiyaka.bel.tr adresinden ve 0232 399 40 86 – 88 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabilecek.

SANATLA İÇ İÇE NESİLLER

Karşıyaka’daki tüm liseli müzik gruplarını şenliğe davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil TugayBüyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü rehber edinerek, sanatla iç içe nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu anlayışla düzenleyeceğimiz Liselerarası Müzik Şenliğimiz, genç yeteneklerimiz için güzel bir sahne fırsatı olacak. Biz de hem gençlerimizi gururla izleyeceğiz hem de onların sayesinde çok keyifli bir şenlik yaşayacağız. Karşıyakamızın unutulmaz değerlerinden Kerim Çaplı anısına gerçekleştireceğimiz şenliğe, ilçemizdeki tüm liseleri bekliyoruz” dedi.

yemek-yetistirmek-isterken-hastaneye-zor-yetisti

Yemek yetiştirmek isterken hastaneye zor yetişti

gelecek-partisine-romanlardan-destek

Gelecek Partisi’ne Romanlardan destek