in ,

Karşıyaka’da pazar yerlerine özel müdürlük

Koronavirüs önlemleri altında olağanüstü toplanan Karşıyaka Belediye Meclisi, oybirliğiyle önemli kararlara imza attı.

Karsiyakada-pazaryerlerine-ozel-mudurluk

Zübeyde Hanım Nikahevi’nde gerçekleştirilen toplantıda, pazar yerlerinin iş ve işlemleri ile belediyenin tesislerinin bakım ve onarımlarının tek bir elden yürütülmesini sağlamak amacıyla “Tesisler Müdürlüğü” kurulması kararlaştırıldı.

Oturumu yöneten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “İlçemizdeki pazar yerlerinin yönetimini ayrı bir müdürlük çerçevesinde gerçekleştirmek temel amacımız.  Artık pazarlarımızın işletmesini, denetimini, bakımını ve sunulan her türlü hizmeti Tesisler Müdürlüğü yapacak” dedi. Ayrıca, koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkındaki kanuna istinaden, belediyeye ait taşınmazların kira ve satış alacak taksitlerinin ertelenmesine ilişkin önerge de mecliste kabul edildi.

Başkan’dan teşekkür

Konuşmasında, koronavirüs salgını ile mücadelede ön safhalarda görev yapan herkese teşekkür eden Başkan Cemil Tugay, “Sıkıntılı günler yaşıyoruz hep beraber. Bu süreçte salgın hastalıkla mücadele eden, gece gündüz çalışan en başta tüm kamu görevlilerimize, tüm belediye çalışanı arkadaşlarıma bu alanda çaba gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlık personellerine özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Çünkü gerçekten çok düşük bir ölüm oranıyla ve çok yüksek bir iyileşme oranıyla insanların normal hayatına dönmesinde en büyük pay onların. Hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

down-sendromlu-canin-annesi-benim-icin-her-gun-anneler-gunu

Down sendromlu Can’ın annesi: Benim için her gün anneler günü

mendereste-kuafor-ve-berberler-acilisa-hazir

Berber ve kuaförler açılışa hazır!