in ,

Karşıyaka’da Zeybek bilmeyen kalmayacak

Karşıyaka Belediyesi, “Zeybek bilmeyen kalmasın!” sloganıyla kurs gerçekleştirecek

karsiyakada-zeybek-bilmeyen-kalmayacak

Karşıyaka Belediyesi, Ege kültürünün yapı taşlarından zeybek oyununu yaygınlaştırmak ve yaşatmak amacıyla ücretsiz yaz kursu düzenleyecek. “Zeybek bilmeyen kalmasın!” sloganıyla gerçekleştirilecek kursa katılmak isteyenler, 29 Temmuz Çarşamba gününe kadar 0232 365 69 12 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabilecek.

YAŞ SINIRLAMASI YOK

Yaş kısıtlaması olmaksızın, 7’den 70’e her yaştan vatandaşlara açık olan zeybek kursu; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, açık alanlarda yapılacak. Önlemler çerçevesinde kursiyer sayısı da sınırlı olacak. Dersler, Karşıyaka Belediyesi Konservatuar Müdürlüğü’ne bağlı halk dansları eğitmenleri Alper Özarslan, İbrahim Burak Elibüyük, Eylül Gezer ve Büşra Yavaşlı tarafından verilecek.

DERSLER AÇIK HAVADA

Haftada üç gün, üç ayrı alanda yapılacak eğitimler kapsamında ilk ders, Kurban Bayramı’nın hemen ardından 4 Ağustos Salı günü Örnekköy Meydanı’nda düzenlenecek. Diğer eğitim noktaları ise Bahçelievler Katlı Pazaryeri arkasındaki otopark ile Demirköprü Kadın Dayanışma Merkezi yanındaki park olacak.

danimarkanin-ruzgar-gullerinin-vincleri-izmirden

Danimarka’nın rüzgar türbinlerindeki vinçler Türkiye’den

paylasmanin-verdigi-huzuru-yasayacagiz

‘Paylaşmanın verdiği huzuru yaşayacağız…’