in ,

Karşıyaka’daki ‘eylem krizi’ tam gaz! Taraflardan sert açıklamalar

Karşıyaka Belediyesi’nde devam eden maaş sorunu nedeniyle eylem yapan işçilerle tartışma yaşayan Başkan Cemil Tugay’a muhalefetten eleştiri geldi

Karşıyaka Belediyesi’nde devam eden maaş sorunu nedeniyle eylem yapan işçilerle tartışma yaşayan Başkan Cemil Tugay’a muhalefetten eleştiri geldi

EGE TELGRAF- Karşıyaka Belediyesi’nde süren maaş sorunu nedeniyle bazı birimlerdeki işçiler önceki gün 1 saatlik iş bırakma eylemi düzenledi. İşçiler, “Karşıyaka Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi ve Örnekköy Şantiye Tesislerinde üretimden gelen gücümüzü kullanarak 1 saat işi durdurduk.

Karşıyaka Belediyesi’nde maaş krizi, iş bıraktırdı

Maaşlarımız ve geçmiş alacaklarımız ödenene kadar eylemlerimiz devam edecektir” dedi. Geçtiğimiz günlerde DİSK’e bağlı Genel İş İzmir8 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada, Kent A.Ş. işçilerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekilmişti.

 

Şantiyeye giriş-çıkışın kapatıldığı eylem esnasında alana gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ile sendikacılar arasında bir tartışma yaşandı. Video kaydına alınan tartışmada Başkan Tugay’ın sendika temsilcisine “Senin hakkında işlem yapacağım” demesi üzerine sendikacının “Beni polise şikayet edin, avukata verin” dediği dikkati çekti. Bunun üzerine ise Başkan Tugay’ın “Polise şikayet etmeyeceğim. Sana idari işlem yapacağım. Herkese idari işlem yapacağım. Sendikanız için, buradaki çalışanlar için iyi bir şey yapmıyorsunuz. AKP’nin ekmeğine şu anda yağ sürüyorsunuz. Çünkü onlar bizi bu duruma düşürüyor” ifadelerini kullandığı görüldü.

‘ORTAK OLMAYACAĞIZ’

Yaşanan olayın ardından konuyla ilgili ilçe muhalefetinden eleştiri sesleri yükseldi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli, “Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay maaşını alamadığı için eylem yapan işçiye “AKP’nin ekmeğine yağ sürmeyin” demiş. Cemil Bey bilmelidir ki bizim siyaset kaynağımız işçinin alın terini savunması değil, sizin ve yönetiminizin başarısızlığıdır. Bugüne dek yapamadıklarınızın sorumluluğunu başkalarına atmaya alışmış olabilirsiniz, fakat biz bu faturaya ortak olmayacağız” dedi.

‘ŞAKA DEĞİL, GERÇEK’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz da “Şaka değil, gerçek. CHP’li belediyelerde hak aramak yasak, insanları ekmek parası ile tehdit ediyorlar, işten çıkarıyorlar” sözleriyle yaşananlara tepki gösterdi.

izmir-buyuksehir-belediyesi-adiyamana-350-konutlu-iki-konteyner-kent-kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’a 350 konutlu iki konteyner kent kuruyor

kadinlar-depremzedeler-icin-uyku-tulumu-uretiyorlar

Kadınlar depremzedeler için uyku tulumu üretiyorlar