in ,

Karşıyakalı gençlerden ‘Emanetin Başucumda’ gösterisi

19 Mayıs için Karşıyaka Bostanlı Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen CHP Karşıyaka Gençlik Kolları üyesi yirmi yaş üstü yüz genç “Emanetin Baş Ucumda” sloganıyla unutulmayacak bir etkinlik gerçekleştirdi

Ülkemizin ve dünyamızın pandemiyle mücadele ettiği bugünlerde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kapsamında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partili yüz genç, 950 metrekare büyüklüğünde hazırladıkları Mustafa Kemal Atatürk’ün salıncakta sallandığı fotoğrafının etrafında 3’ şer metre arayla düzene girerek bayrak ve meşale gösterisi yaptı.

Bu görüntüleri film haline getiren gençler sosyal medyanın gündemine oturdu. Gençlerin daveti ile etkinliğe Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve Karşıyaka Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Murat Serdar Koç’ta katıldı. 19 Mayıs günü pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı olacağı için gençler tüm Karşıyakalılar adına 19 Mayıs coşkusunu yaşadı. Etkinliği izleyen vatandaşlar slogan ve alkışlarla gençlere destek verdi. Cumhuriyetin büyüsü her yeri sararken, kırmızı ve yeşil renkli meşaleler geceyi aydınlattı.

izmir-bsbli-sporculardan-19-mayisa-ozel-etkinlik

İzmirli sporculardan 19 Mayıs’a özel etkinlik

serviscilerden-hukumete-ve-yerel-yonetimlere-cagri

Servisçilerden hükümete ve yerel yönetimlere çağrı