25 yıllık Bahariye Mahallesi muhtarlığının 15 yılını Karşıyaka Muhtarlar Derneği Başkanı olarak sürdüren Fuat Pusat muhtarların sorunlarını gündeme getirmekle tanınıyor.  Aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Federasyonu üyesi olan Pusat, mahalleliler ve Karşıyaka’daki muhtarlar tarafından da çok seviliyordu.

Erdoğan: Neredeyse kedi Şero'yu bile partiden içeri sokmayacaklar Erdoğan: Neredeyse kedi Şero'yu bile partiden içeri sokmayacaklar

31 Mart’taki seçimlerde aday olmayacağını, deneyim ve birikimleri ile her zaman muhtarların yanında olacağını belirten Pusat şunları söyledi: “31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçiminde yeniden aday olmayacağımı belirtmek istiyorum. Görev yaptığım sürece istemeyerek de olsa kırmış olduğum sayın mahalle sakinlerimden özür dilemek erdemlik olacağından çok özür diliyorum. Tüm hakkımı helal ediyor sizlerin de hakkınızı helal etmenizi istiyorum görev yaptığım sürece elimden geldiğince saygıdeğer mahalle sakinlerimize kanunlar çerçevesinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Muhtarlık çalışma saatleri dikkate almadan sabahları erken muhtarlığı açıp, öğlenleri dahi muhtarlığı kapatmayıp akşamları geç saatlere kadar cumartesi, pazar dahil mahalle sakinlerimizin mağdur durumda, kalmamaları için yardımcı olmaya çalıştım. Bazı mahalle sakinlerimizce yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza verilmek üzere tarafıma bırakılan yardımları kendilerine ulaştırmaya çalıştım. Fakirden, fukaradan, duldan, yetimden, gazilerden, mühür ücreti almamaya özen gösterdim.

 “Muhtarlık sorun değil çözüm üretme yeridir”

Yine görev yaptığım sürece görevim sorun değil, çözüm üretmek olduğunu hiçbir zaman unutmadım. Muhtarlık sevgi işidir, görev işidir, her konuda özverili bir iştir muhtarlığı geçim kapısı gibi görmek yanlış bir düşüncedir. Göreve geldiğimden itibaren çalışma fırsatı bulduğum muhtarlık ihtiyar heyetine, tüm muhtar arkadaşlarıma, her zaman bizlere destek olan Başta Karşıyaka Kaymakamı Sayın Özkan Demir ve Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay’a, Karşıyaka ve İzmir’deki yetkililere teşekkür ediyor, yeniden aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

Kaynak: EGE TELGRAF