in ,

Karşıyaka’nın stat için gözü zirvede

TFF 3’üncü Lig’de zor günler yaşayan Karşıyaka, camianın yıllardır yapımını beklediği yeni stat için gözünü perşembe günü yapılacak toplantıya çevirdi.

karsiyakada-stat-arayisi

 Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) yönetimiyle yapılacak üçlü görüşme sonrası stat konusundaki pürüzlerin giderilmesi için çok önemli yol alınacağını söyledi. Yıllar sonra transfer yasağını kaldırmayı başardıkları gibi stat konusundaki çözümün de kendi yönetimlerine nasip olacağını belirten Büyükkarcı, “Perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İZVAK Başkanı Ali Erten ile bir araya gelerek yapımına bir türlü başlanamayan Karşıyaka Stadı için çok önemli adımlar atacağız. Artık stat önündeki engeller bir bir kalkıyor” dedi.

‘6 ay gibi kısa bir süre içerisinde tüm pürüzleri giderip stadımızın ihalesinin tamamlanacağını umuyorum’ diyen Büyükkarcı şöyle konuştu: “Stadımızın önündeki engellerin kaldırılması ve yapım aşamasının hızlandırılması konusunda bizlere öncülük eden Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu başta olmaz üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, İZVAK Başkanı Ali Erten’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık stat konusunda son aşamaya gelindi. Güzel gelişmelerin yaşanacağı bir döneme giriyoruz. Perşembe günü yapacağımız toplantıdan camiamızın yüzünü güldürecek haberler çıkacak. Taraftarlarımız büyük stat özleminin bitmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Transfer yasağını nasıl kaldırdıysak, stat konusunu da çözüme kavuşturacağız.” Karşıyaka’da 25 yıla yakın süredir tartışılan yeni stat için Ocak 2014 ve Haziran 2017’de yapılan 2 ihale de iptal edilince yıkılan eski ilçe stadı arazisi atıl kalmış, geçen temmuz ayında inşaatı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üstlenmesi konusunda fikir birliğine varılmıştı.

‘FUTBOLDA DURUMUN FARKINDAYIZ’

Karşıyaka’nın futbol takımının 3’üncü Lig 3’üncü Grup’ta istenilen sonuçları alamayıp, yeni transferleriyle şampiyonluk hedeflerken alt sıralarda kalmasını da değerlendiren Turgay Büyükkarcı, “Futboldaki durumun farkındayız. Aldığımız sonuçların bize yakışmadığını biliyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın gerekli önlemleri de alıyoruz. Basketbol ve voleyboldaki başarıların en kısa sürede futbolda da yaşanması için yönetim kurulu olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Tüm taraftarlarımız ve camiamız gibi biz de başarısızlığı kabul etmiyor, içimize sindiremiyoruz. En kısa sürede bulunduğumuz durumdan kurtulacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. (DHA)

17-yasindaki-lise-ogrencisi-deneme-sinavi-kotu-gecince-annesiyle-tartisti-5-kattan-atlayip-intihar-etti

17 yaşındaki lise öğrencisi, deneme sınavı kötü geçince annesiyle tartıştı, 5. kattan atlayıp intihar etti!

takim-arkadasini-macin-ortasinda-tekme-tokat-dovdu

Takım arkadaşını maçın ortasında tekme tokat dövdü