Karşıyaka, 1994 yılında devraldığı ve 1995-1996 yılları arasında Onursal Başkan Selçuk Yaşar önderliğinde inşa ettiği tesislerde birçok branşta faaliyet gösteriyor ve on binlerce gence spor yapma imkanı sunuyor. Kulüp, son yıllarda artan arazi fiyatları nedeniyle tesislerin elden çıkma tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

Altınordu, Uşakspor'dan  Halil Can Cemali'yi kadrosuna kattı Altınordu, Uşakspor'dan Halil Can Cemali'yi kadrosuna kattı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın Desteğiyle İptal Edildi

Karşıyaka yönetimi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın da desteğiyle girişimlerde bulundu ve ihaleyi iptal ettirmeyi başardı. Kulüp Başkanı İlker Ergüllü, bu gelişmeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Selçuk Yaşar Tesisleri bizim evimiz" diyerek tesislerin önemini vurguladı. Ergüllü ayrıca, süreçte emeği geçen Hamza Dağ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İzmir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

Tesisler Spor Bakanlığı'na Devredilecek

Selçuk Yaşar Tesisleri'nin arazisi önümüzdeki süreçte Çevre Şehircilik Bakanlığı'ndan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilecek. Karşıyaka, devir işlemleri tamamlandıktan sonra tesisler için tahsis başvurusu yapmayı planlıyor.

Kaynak: DHA