in ,

Kemalpaşa’da nefes için fidanlar dikildi

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 11 Kasım’da 81 il ile aynı anda Kemalpaşa’da da fidanlar toprakla buluşturuldu.

kemalpasada-nefes-icin

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü‘nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes‘ kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “83 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Ulucak Mahallesi’nde bulunan Depo yanı mevkiisinde fidan dikimleri yapıldı. Yoğun ilgi gören etkinlikte, katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu. Fidan dikim programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, Okul Müdürleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kemalpaşa Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, “Bugün ülkemizde ağaçlandırma seferberliği ilan edildi. Bizde Kemalpaşa’da bugün saat 11.11’de Türkiye genelinde olduğu gibi hep birlikte, fidan dikerek bu seferberliğe katıldık. Kemalpaşa‘yı güzelleştirme çabamızın önemli bir faaliyeti de ağaçlandırma çalışmalarını sürdürmektir. Ülkemizde meydana gelen yangınlar nedeniyle yeşil alanlarımızın ikame edilmesi için düzenlenen bu tür kampanyalara destek vermek bizim önceliğimizdir.” dedi.

Hastanede-yürüyen-merdiven-kazası

Hastanede yürüyen merdiven kazası: 3 yaralı

Depremde araçların üzerine düşen viyadüğün dev beton blokları kaldırılıyor