in ,

“Kemalpaşa’da yapay gündem yaratılıyor”

AK Parti İlçe Başkanı Demirtaş, Başkan Karakayalı’ya, “Bir eser kazandır ve yaptığın esere isim ver de biz de görüp seni takdir edelim” dedi

kemalpasada-yapay-gundem-yaratiliyor

AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yaptığı açıklamalara yönelik sert iddialarda bulunmuştu. Kemalpaşa’da üniversitenin kurulması için gerekenleri yapmaya hazır olduğunu söyleyen Demirtaş, “Bilim insanlarıyla tartışılmıştı, bu çok gereksiz ve yersizdi, hala problemler aynı” dedi.
Karakayalı’nın önceki dönem Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu tarafından yapılan bina ve tesislerin gereksiz olduğu ifadelerini de sert bir dille eleştiren Demirtaş, “Kemalpaşa’da olmayan yapay bir gündem yaratılıyor. Önceki dönem belediye başkanının ilçemize kazandırdığı tesislerin ve binaların gereksiz olduğu görüşünü beyan ediliyor. Buna rağmen tesislere isim verme telaşına devam ediyor. Kemalpaşa’ya bir eser kazandır ve yaptığın esere sen isim ver de bizde görelim ve seni takdir edelim. Biz olduğumuz müddetçe bunu halkımıza her fırsatta anlatmaya ve söylemeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.
Demokrasi Üniversitesi tarafından Kemalpaşa’ya açılacak olan üniversitenin bölümlerine hem Kemalpaşa sanayicisinin hem de Kemalpaşalıların karar vermesi gerektiğini belirten Demirtaş, “Bunun için sayın Milletvekilimiz Yaşar Kırkpınar, Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, ilçe kaymakamımız, KOSBİ Başkanımız ve sanayicilerimizin katılımı ile bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Biz üniversite bölümlerini sanayicilerin talepleri doğrultusunda açılmasını istiyoruz. Böylece mezun çocuklarımız daha iyi işler bulabilirler. Bu reklam değil, istihdam adına ilçemize yaptığımız katkıdır” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

siyasetin-sampiyonu-menemen-olacak

‘Siyasetin şampiyonu Menemen olacak!’

bu-avcilar-tohum-kitap-dagitiyorlar

Bu avcılar tohum, kitap dağıtıyorlar