in ,

‘Kendimizi anlatacak ve mührü alacağız…’

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin hem İzmir hem de ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni dönemde sahada hızlanacaklarını söyleyen Şahin, kentin yerel yönetimini eleştirdi; erken seçim iddialarını da değerlendirdi

kendimizi-anlatacak-ve-muhru-alacagiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, kongre sonrasında izleyecekleri yol haritasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni dönemde saha çalışmalarına hazırlık vereceklerinin de altını çizen Şahin, “İzmirliler bizi kendilerine daha yakın buluyor ama oyu CHP’ye veriyor. Bunu değiştirmek için yola çıkıyoruz” dedi.
Kongrenin ardından yaşanan süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Şahin, “Mart 2021’de yapılacak MHP’nin büyük kongresine dayanak olmak üzere ilçelerimizden 9 Ağustos’ta başlayan kongrelerimiz bütün Türkiye’de yapılmaya devam ediyor. Bu bağlamda İzmir’de de 9 Eylül tarihinde kongre sürecimizi başlattık ve 20 Eylül’de tamamladık. 11 Ekim’de de il kongremizi büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. 2018 yılında genel merkezimizin talimatı ile göreve gelmiştim. Aşağı yıldır 2 yıldır görevimi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Kongremizin ardından genel merkezimizin talimatı ve delegemizin teveccühü ile bir dönem daha il başkanlığı görevimizi yapacağız. Geçmişte yaşanan seçimlerden edindiğimiz tecrübe ile oradaki eksiklerimizi de not ederek şimdi kongre sürecinde yaptığımız çalışmaları da göz önünde bulundurup yeni bir çalışma ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. İzmir’de son seçimlerde 200 bine yakın oyumuz, 35 bin üyemiz var. Bunun yanı sıra 30 ilçemizde 12 bin delegemiz var. Önümüzdeki süreci bu delegelerimizle daha fazla hemhal olarak, onları sahaya indirip yönlendirerek yeni dönemde değişik bir çalışma yapacağız. Bu çalışmanın da şu anda hazırlık kısmını yürütüyoruz. Kayıtlı, yazılı 12 bin gönül adamı ile sahada yapacağımız parsel parsel çalışmalarla 2023 seçimlerine hazırlanacağız” diye konuştu.

“HOMEROS’UN DEĞİL…”

Bu dönemde sahaya inerek vatandaşa ‘Bir defa da bize oy verin’ diyeceklerini belirten Başkan Şahin, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu güzel memleketin güzel insanlarının oyuna layık değil. Çünkü vatandaştan aldığı yetkiyi başka yerlerde kullanıyor. Biz vatan, millet, bayrak, birlik, beraberlik diyen ve CHP’ye oy veren bütün vatandaşlarımıza bu 12 bin gönüllümüzle tebliğde bulunacağız. Amacımız bunu İzmirli seçmene izah edip seçmenden bir defa olsun mührü biz almak istiyoruz. ‘Bir defa da bize oy verin. Sizin 30 yıldır oy verdiğiniz CHP oylarınızı yanlış yerde harcıyor. Verdiğiniz yetkiyi boş yere kullanıyor’ diyeceğiz. İzmir’in insanı güzel insandır, milli insandır… Vatanperverdir… Ancak bu yetki Tunç Soyer tarafından olumsuz kullanılıyor. ‘Pagos zihniyetini def edeceğiz’ derken bile bu tepkimizin neden olduğunu anlamıyor. Geçenlerde, “Biz Homeros’un çocuklarıyız” demiş. Hayır, İzmirliler olarak Homeros’un çocukları değiliz. Burası bin yıllık Türk şehridir. Homeros’un falan çocukları değiliz, öz be öz Türk çocuklarıyız” ifadelerini kullandı.

ÖZELEŞTİRİ YAPTI

“İzmir’in neden CHP’yi seçtiğini düşünüyorsunuz?” sorusunu da yanıtlayan Şahin, “Demek ki biz kendimizi iyi ifade edemiyoruz. Seçmenimiz asla suçlu olamaz. Suç bizdedir” dedi. “Halbuki toplumu incelediğimizde kentlilerimizin bizi sevdiğini görüyoruz” diyerek açıklamalarını sürdüren Şahin, “Bize CHP’liler gelip ‘Şurada yanlış var neden müdahale etmiyorsunuz?’ diyorlar. Bu işleri neden kendi partilerinden istemediklerini sorduğumuzda ise ‘Onlar bakmaz’ cevabını alıyoruz. Bizi kendilerine daha yakın buluyorlar ama oyu oraya veriyorlar. Demek ki biz kendimizi iyi ifade edemiyoruz. İşte tam da bunu değiştirmek için yola çıkıyoruz. ‘30 yıldır aynı yere bakıyorsunuz. Bir defa olsun izin verin, bizim de çalışmalarımızı görün’ diyerek kendimizi ifade etmeye çalışacağız. Önümüzde 900 gün var. Kapı kapı gezerek ziyaretlerde bulunacağız. Delegelerimizden önce bulundukları apartmanlarda, sonrasında ise yaşadıkları sokakta partimizi ve gayelerimizi anlatmalarını isteyeceğiz” diye konuştu.
Anket çalışması yaptırmadıklarını ve bundan sonraki süreçte yaptırmayı da düşünmediklerini belirten MHP’li Başkan Şahin, “Herkes kendine göre bir anket yaptırıyor ama biz bunlara çok itibar etmiyoruz. Anketçileri görüyoruz, parayı kim veriyorsa onun düdüğünü öttürüyorlar. O yüzden güvenmiyoruz” dedi.

‘KOCA BİR KÖY GİBİ’

Kent genelinde yaşanan sorunlara da dikkati çeken Başkan Şahin, “Hala trafikle mücadele ediyoruz. Önceki günlerde yaşanan yağış sonrası altyapıdaki sorunlara bir kez daha şahit olduk. İzmir’in yüzde 70’i gecekondu… Yapısal dönüşümün bir an evvel sağlanması lazım. Park yok, bahçe yok, yol yok. İzmir dışarıdan bakıldığında koca bir köy gibi görünüyor. Yaklaşık 30 yıldır adeta hiç el değmemiş gibi… Bu sorunları bir an önce çözmek gerekiyor” diye konuştu.

‘ÜLKE OYUNCAK DEĞİL’

Daha sonra ülke gündeminde yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şahin, son günlerde siyasi arenalarda sıklıkla dile getirilen ‘Erken seçim’ tartışmalarına yönelik de açıklamalarda bulundu. “Erken seçim diye bir şey söz konusu değil” diye konuşan Şahin, şu ifadeleri kullandı: “Yenilen pehlivan güreşe doymaz ya… ‘Hadi seçim olsun, hadi…’ diyorlar. Bu ülke oyuncak değil. Seçim 80 milyonu ilgilendiren bir şey. Ekonomi bundan rahatsız oluyor, iş dünyası etkileniyor. Bu memleketin 3 ila 5 ay seçim atmosferinde bulunması kolay atlatılabilecek bir yük değil. Seçim zamanında yapılır, geçilir. Bunu konuşmaya bile gerek yok. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli de, seçimlerin 2023 Haziran ayında yapılacağını söyledi. Tıpkı 4 yıl önce belirlendiği gibi. Bunu biz belirlemedik, kanun belirledi. Seçimler de kanunun işaret ettiği günde yapılacak.”
Cumhur İttifakı’nın kurulduğu günden bu yana daha da güçlendiğini sözlerine ekleyen Şahin, “Her geçen gün kurulan birlikteliğin ne anlama geldiğini, kimlere karşı olduğunu ve kimlerin de bizlere karşı olduğunu herkes görüyor. Amerika’dan da Cumhur İttifakı’nın devrilmesi gerektiğini söylüyorlar. Fransa, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya açıklamalar yapıyor. Bütün Avrupa karşımızdaki Yunan’la birlikte bir işler yapıyorlar. Bunların tamamı Cumhur İttifakı’na karşı. İttifakımıza dahil olmayanlar “Suriye’de, Libya’da, Azerbaycan’da ne işimiz var?” diyor. HDP “Azerbaycan’da ne işimiz var?” diyor. Bir ay önce onların gençlik kolları Sevr Anlaşması’ndaki Türkiye’nin Ermenistan’a tazminat ödemesi maddesini gündeme getirdi. Aradan 15 gün geçti, Ermenistan Azerbaycan’ı vurdu. CHP Suriye’yi istemiyor, İYİ Parti de Libya’yı istemiyor. Nasıl bir denklem bu? Çok ilginç. Tüm bunların ışığında Cumhur İttifakı’nın daha da perçinlenerek ilerlemesi gerekiyor. Devlet Bahçeli 2023’te de adayımızın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, 2023’te de Cumhur İttifakı’nın süreceğini söylüyor” dedi.

‘UCUZ YERLİ İŞBİRLİKÇİLER’

AK Parti, siyasi partiler ve seçim kanunlarında değişiklik konusunu gündemine alırken siyasi parti sayısı da artıyor. 2020 yılının 5 ayında 10 yeni siyasi parti kuruldu. Toplam siyasi parti sayısı 91’e yükseldi. “Yeni kurulan partiler hakkındaki düşünceleriniz ne?” sorusuna da cevap veren Şahin, “Küresel emperyalizm silah ve kaba güçle elde edemediği kazanımları Türkiye’de yerli işbirlikçi kazanarak sağlamaya çalışıyor. Ucuz ucuz yerli işbirlikçiler var. Alıyorlar, kullanıma sunuyorlar. Biz bunu büyük tehlike olarak nitelendiriyoruz” şeklinde konuştu.
Son olarak, İzmir’e ve partililere seslenen Başkan Şahin, “Şu anda olduğum görev gerçekten çok şerefli bir görev. Bu görevi yapmaktan her zaman gurur duyuyorum. Yeni dönemde yeni hedeflerimiz var. Güçlü de bir vizyona sahibiz. İzmir’deki Pagos zihniyetine son vermeye geliyoruz. Pagosçularla mücadelemiz her daim sürecek” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

gelinlikci-bu-yukun-altindan-kalkamaz

‘Gelinlikçi bu yükün altından kalkamaz!’

izmirde-vaka-artisi

İzmir’de vaka artışı!Vali Köşger: Artışın nedenini araştırıyoruz