in ,

Kılıçdaroğlu ve Yücel’den İzmir’de ‘kayyum’ tepkisi

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un, İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınmasının ardından, yerine Urla Kaymakamı Önder Can, başkan vekili olarak görevlendirildi

kilicdaroglu-ve-yucelden-urlada-kayyum-atamasi-tepkisi

FETÖ/PDY’nin üst düzey yöneticileriyle telefonda irtibat kurduğu iddiasıyla tutuklanıp, Buca Kırıklar F Tipi Cezaevi’ne konulan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz‘un, İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınmasının ardından, yerine Urla Kaymakamı Önder Can, başkan vekili olarak görevlendirildi.

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçimle gelenin seçimle gitmesi demokrasinin olmazsa olmazıdır. İktidar defalarca yaptığı demokrasi ayıbını bu kez de Urla’da yaptı ve Urla’lıların iradesine darbe vurdu. Hukuki süreç bir şekilde yürür ancak seçilmişler varken kayyum atanması kabul edilemez!” dedi.

“HEYET OLUŞTURDUK”

Özel bir televizyon kanalında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, “Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz savcılığın daveti üzerine avukatı ile ifade vermeye çıkıyor. Mahkeme tutukluyor. Tutuklanması yanlış. Kaçma gibi bir durumu yok. Biz beraat edeceğine inanıyoruz. Bir sürü iftira var hakkında. Dosyada gizlilik kararı var. Önümüzdeki süreç içerisinde göreceğiz nasıl bir tablo oluyor. Biz de bekliyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız ilgileniyorlar. Olayla ilgili hukukçu arkadaşlardan oluşan bir heyet oluşturduk bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ-DHA-İHA)

plastik-saklama-kaplarindaki-buyuk-tehlike

Plastik saklama kaplarına dikkat!

karsiyakadan-e-mobil-donemi

Karşıyaka’da yeni ‘mobil’ dönem