Milli Eğitim Bakanı Tekin’den önemli açıklamalar: Yeni atamalar ve şiddet düzenlemesi gündemde Milli Eğitim Bakanı Tekin’den önemli açıklamalar: Yeni atamalar ve şiddet düzenlemesi gündemde

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı iki oturumda uygulanacak. Saat 09.30 itibarıyla başlayan sınavın 50 soruluk sözel alanında ilk oturum 75 dakika, 40 soruluk sayısal alanında ise ikinci oturum 80 dakika sürecek.
Fen Lisesi’nde sınava giren adaylardan bazıları bir saat öncesinden sınavın yapılacağı binaya gelerek hazır bulundu. Öğrencilerin velileri de en az öğrenciler kadar bina dışında heyecanlı bekleyişini sürdürdü. Rana İpek, kimliğini evde unutunca ailesinden yardım istedi. Ağabeyi Mustafa İpek'e ulaşan öğrenci, bir süre sınava gireceği binanın önünde bekleyişini sürdürdü. Evden getirilen kimliği okula koşarak getiren ağabey Mustafa İpek, "Kimliğini evde unutmuş. Babam getirdi. Ben de aşağıdaki yola koşarak alıp getirdim. Biraz heyecan yaptı ama yetiştirdik" dedi.
Sonuçların 28 Haziran'da açıklanması bekleniyor.

Kaynak: İHA