Çeşme söndü, Menderes başladı! İzmir’de yeni orman yangını Çeşme söndü, Menderes başladı! İzmir’de yeni orman yangını

Yüksek giriş ücretleri ve yiyecek-içecek fiyatlarının pahalılığı nedeniyle birçok vatandaş, özel plajlar yerine halk plajlarını tercih etti. Kilyos'taki halk plajında yoğun bir doluluk yaşanırken, özel plajlarda ise şezlonglar boş kaldı.

Halk plajında güneşlenen vatandaşlar, kumsalın bakımsız ve pis olmasından şikayetçi oldu. Çevre kirliliği nedeniyle kumsalın bazı noktalarında çöplerin ve pet şişelerin biriktiğini dile getiren ziyaretçiler, yetkililerden plajların düzenli olarak temizlenmesini istedi.

Inekler Sahile Indi

Kilyos'ta özel plajların giriş ücretlerinin ortalama 500 lira civarında olduğunu belirten bir vatandaş, bu maliyetin ağır geldiğini ve bu nedenle halk plajını tercih ettiklerini söyledi. Ailelerin evlerinden getirdikleri sandalye ve masalarla denizin keyfini çıkardığı halk plajı, geniş alanıyla da tercih sebebi oldu. Bir tatilci, yemeğini evden getirdiklerini ve burada kahvaltı yapmanın keyfini çıkardıklarını belirtirken, diğer bir ziyaretçi ise plajdaki çevre kirliliğine dikkat çekti. Sahilde serinlemek için sahile inen ineklerin ilginç bir manzara oluşturduğu da gözlemlendi. Kilyos'taki plajların yoğunluğunun devam etmesi beklenirken, vatandaşlar ve ziyaretçiler temiz ve düzenli bir plaj ortamı için yetkililerden düzenli bakım ve temizlik çalışmaları yapılmasını talep ediyor.

İnekler serinlemek için sahile indi

Öte yandan sıcaktan bunalan ineklerde serinlemek için çareyi sahile inmekte buldu. İnekler vatandaşların arasında dolaşarak suyla temas etti. Kıyıda duran inekler kumsalın ıslak tarafında serinledi. İneklerin vatandaşlarla birlikteki halleri ilginç görüntüler oluşturdu.

Kaynak: İHA