in ,

‘Kimse yatağına aç girmeyecek’

Virüs salgınında örgütlü çalışmaya hiç ara vermediklerini söyleyen CHP Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, “Sokakları karış karış geziyoruz” dedi

kimse-yatagina-ac-girmeyecek

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında CHP İzmirli kadınlar da yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşa destek için sosyal medya ve telefon aracılığı ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirten CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, “Yönetim toplantılarımızı telekonferans sistemi ile gerçekleştiriyoruz. Yönetimde iş bölümlerimizi ve sorumlularımızı belirleyerek örgütlü çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal devletin en uç noktası olan belediyelerimiz ile sosyal dayanışmanın örgütlü mücadelesini tüm örgütümüz ile koordineli olarak çalışıyoruz ve gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. Yardımların hazırlanması, paketlenmesi ve dağıtılması konularında birlikte hareket ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin derman belediyeciliği altında hiçbir kimsenin yatağa aç girmeyeceğinin sözde kalmadığının ispatı niteliğinde çalışmalar yapıyoruz. Tüm ilçelerimizde ve metropol ilçelerimizi adeta karış karış gezerek yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı din, dil, ırk ve parti ayrımı yapmadan tespit ediyor, bu kara günlerde onların yüzlerini bir nebze de olsa aydınlatmak için canla başla çalışıyoruz” dedi.

‘BİZ DE VARIZ’

Karabağlar Gençlik Kolları Başkanı Fatma Gül Uysal da ‘Biz varız’ diyerek ilk günden itibaren çalışmalarda yer aldıklarını belirtti. Uysal, “Genel Merkezimizce başlatılan ‘Bu Binada Gençlik Var’ projesi ile CHP Karabağlar Gençlik Örgütü olarak mücadelenin ilk gününden itibaren elimizi taşın altına koyarak 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılama konusunda yardımcı olduk. Vaka sayısının her geçen gün artması ile birlikte git gide zorlaşan bu süreçte kimse mağdur olmasın, yatağa aç girmesin diyerek şimdi de büyük bir gayret ve özveri ile destek bekleyen her bir vatandaşımızın yanında olmaya devam ediyoruz. CHP İşi siyasi şova döküyor diyenlere karşı; Bu sebeptendir ki ne zaman birilerinin ihtiyacı olsa kapısını çalacak, yardımlaşmada var olacak, her zaman olduğu gibi bu karanlık günlerde de örgütümüz ve CHP’li Belediyelerimiz ile hep birlikte yan yana mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

bizde-variz-gonulluleri-mama-dagitti

‘BizVarız’ gönüllüleri mama ve yem dağıttı

yardimlara-siyasi-arac-karistirmadik

‘Yardımlara siyasi araç karıştırmadık’