in ,

Kınık, projelerle parmak ısırtacak!

Bölgeye yapılması planlanan üniversite ve tarım ihtisas bölgesi hakkında bilgiler veren AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Molla Ahmet, “Kınık ezber bozacak” dedi

kinik-projelerle-parmak-isirtacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta Kınık’ı ziyaret etti. Kınık’ın geleceği için projelerin konuşulduğu ziyaret sonrası AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Molla Ahmet önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet, “İlçeye üniversite ve tarıma dayalı ihtisas bölgesi büyük bir değer getirecek. Sanıyorum, 2021 -2022 sezonuna yetişecek. Dünya’nın en büyük tarıma dayalı ihtisas bölgesi olacak. Pek çok kişiye istihdam sağlanacak. Tarıma dayalı fabrikalar olacak. Ciddi bir değer ve heyecan kattı bize. 5 sene öncesine göre çok şey değişti. Üniversite ise ilçeye her yönüyle değer katacak. Vatandaş şimdiden dillendiriyor. Türkiye’nin her yerinden gençler gelecek. En büyük katkısı ekonomi olacak. Kültürel olarak ayrı bir değer katacak. Çok güzel bir duygu bu bizler için. Çalışmalarımız ekonomiye can katması için olacak. Kınık ezber bozacak” dedi.
Kınık’ın bu gelişmelere sahip olmasında belediyecilik anlayışının etkin olduğunu savunan Ahmet, “Belediye başkanımızın büyük çabaları oldu. Kınıklının hayalini dahi kuramadığı hizmetler bunlar. Sosyal yaşam alanlarından tutun da, çevre düzenlemelerine kadar. Eski ve yeni fotoğraflara bakınca çok net gün yüzüne çıkar. Başarılı bir yerel yönetim oluşturuyoruz. Bence İzmir’in en başarılı belediye başkanı. Beş sene önce kiralık evlerin sayısı bir elin sayısını geçmiyordu. Beş yıldır konut akışı oluştu. Sebebi, insanların ilçeye sempati duymaya başlamış olması. Evden çıkınca köy kahvesi vardı. Buradaki sosyal hayat sosyal tesis manasında. konaklama manasında başka bir noktaya geldi. Toplantı salonu, sineması ile Kınık baştan aşağı değişiyor. 2018 genel seçim sonuçları ve 8 ay sonra 31 Mart yerel seçim sonuçlarına baktığımızda bu zaten gözle görünüyor” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

ulasim-kartlarinda-yeni-donem

Ulaşım kartlarında süreç başa döndü!

uzumun-degerini-dogru-plan-artirir

‘Üzümün değerini doğru plan artırır’