in

Kirayı 6 kat artıran ev sahibine gözaltı

Adana’da fahiş fiyat artışı yaptığı öne sürülen ev sahibi adliyeye sevk edildi

kirayi-6-kat-artiran-ev-sahibine-gozalti

Aynur Kaya (60) bundan 4 yıl önce İsmetpaşa Mahallesinde taşındığı ve aylık 833 lira kira bedeli karşılığı oturduğu evin yıllık sözleşmesinin bittiğini, ev sahibinin aylık kirayı 5 bin liraya çıkardığını öne sürdü. Kaya, ayrıca evden çıkmadığı için ev sahibinin elektrik ve suyu kapattırdığını iddia ederek polise şikayetçi oldu.

Kaya, eşinin kendisini 20 yıl önce terk ettiğini evde yatağa mahkum annesi ve kız kardeşiyle yaşadığını devletin verdiği aylık 6 bin lira yardım maaşıyla geçimini sağladığını yıllık 60 bin lira olan kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

EV SAHİBİ İDDİALARI REDDETTİ

Bunun üzerine polis harekete geçerek ev sahibi Emin Ç.’yi (37) gözaltına aldı. Ev sahibinin emniyetteki ifadesinde elektrik ve suyu kapattırmadığını, iki saatinde arızalandığını, Aynur Kaya’yı da 4 yıldır idare ettiğini yüksek kira bedeli de istemediğini söylediği öne sürüldü.

Ev sahibi ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Burada basın mensuplarının sorusu üzerine yapılan haberin yalan olduğunu haksız yere gözaltına alındığını söyledi. Ev sahibi daha sonra adliyeye götürüldü.

 

 

esnafin-baskani-mutlu-meclis-yoluna-cikti

Esnafın Başkanı Mutlu, Meclis yoluna çıktı: Kentimizin sorunlarını siyaset ile çözeceğim

cumhurbaskani-erdogandan-tahil-koridoru-anlasmasi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tahıl Koridoru Anlaşması