in

“Kiraz’da 10 aydır parke taşı koymadı”

Kiraz’da Büyükşehir’in de desteği ile vatandaşa hizmet noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten CHP’li İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, hedefini söyledi: Ülke genelinde olacağımız gibi ilk seçimlerde Kiraz’da da iktidarız

kirazda-10-aydir-parke-tasi-koymadi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kiraz’da İsmail Korkmaz’dan bayrağı devralan İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmaları ve bölgesinde yaşanan gelişmeleri Ege Telgraf’a anlattı. 31 Mart yerel seçimleri üzerinden neredeyse bir yıl geçtiğini ve bu süre içinde halka hizmet noktasında yapılan çalışmaları incelerken, vatandaşın menfaati doğrultusunda ellerinden gelen desteği de vermeye çalıştıklarını belirten Çetinkaya, “Kiraz Belediyesi şu anda AKP’de. Ancak biz Büyükşehir’in desteği ile ilçemize güzel hizmetler kazandırmaya çalışıyoruz. Burası kırsal bir yer… Hizmet açısından baktığımızda Özel İdare zamanından gelen bir geri kalmışlık var. Geçtiğimiz dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da ilçemize çok büyük hizmetleri olmuştu, bu dönem Tunç Başkanımız da üzerine koyarak devam ediyor” dedi.
Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın iki dönemdir ilçede görev yaptığını söyleyen Başkan Çetinkaya, “Ben bu ilçede doğdum, bu ilçede büyüdüm. Yapılan ya da yapılmayan her şeye şahidim. İki dönemdir Saliha Başkan’ın Kiraz’a gözle görülür tek katkısı üniversite oldu. Zaten bu proje de bizim desteklediğimiz ve elimizden gelen tüm katkıyı ortaya koyduğumuz bir hizmetti. Başkan Özçınar’ın bu konuda etkisi büyük oldu ama işin özüne baktığınızda bir ilçeye üniversite getirmek belediyenin işi değil, hükümetin işi. O üniversitenin kurulduğu binayı da İzmir Büyükşehir Belediyesi tahsis etti. Biz laf olsun diye ya da sadece muhalefet etmiş olmak için kimseye muhalefet etmiyoruz. Kiraz’a yapılan güzelliklerin her zaman yanında ve arkasındayız ama yapılmayan ya da söz verilip de gerçekleşmeyen işlerin de peşindeyiz. Bu noktada da muhalefetimizi her türlü yaparız” diye konuştu.

‘BİR GELİŞME YOK’

“Seçim vaatlerinde vermiş olduğu sözler, özellikle son 1 yılı kapsayan sürede hiçbir şey yerine getirilmedi ve yapılmıyor” diyen Çetinkaya, “Hükümet kanadıyla bir hastane sözü verildi ama yapılmadı. Şu anda bir hastanemiz var ama içinde yeterli sayıda doktorumuz yok. Bir kardiyoloji, bir göz doktoru, bir çocuk cerrahı, ortopedi uzmanı… Yok. Bunlar Kirazlılar için büyük sorun oluyor, vatandaşımız kendi ilçeleri dururken Tire’ye, Ödemiş’e gitmek zorunda kalıyorlar. Bunun dışında bir yem fabrikası yapılacağı sözü verilmiş, insanlara istihdam kapısı açılacağı söylenmişti. Bu vaat ile ilgili de herhangi bir gelişme yok. 10 aydır belediye bir tane parke taşı koymadı ama Büyükşehir bütün mahallelere dokunmaya çalışıyor. Göreve geldiğim günden bu yana Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e hangi sorunu ilettiysek hepsini yerine getirdi. Bütün mahallelerde asfalt, parke taş, olmayan yerlerde sondaj çalışmaları… Tüm hızıyla devam ediyor. 10 Mart’ta eğer bir aksilik olmazsa mahalle muhtarlarımızla bir çalışma yapacak, onların bire bir sorun ve taleplerini dinleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde de Kiraz’da küçükbaş hayvan ve fidan dağıtımları gerçekleşecek” dedi.

‘TEPKİLER OLUMLU’

Teşkilatın yeni dönemde tam gaz çalışmalarını sürdürdüğünü de belirten Yücel Çetinkaya, şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz dönemde İsmet Korkmaz ilçe başkanımızdı. Sağ olsun, bayrağı bize devretti. Gençliğin getirmiş olduğu bir heyecan ve isteğimiz var. Şu anda sürekli vatandaşımızın içindeyiz. Onların sorunlarını dinliyor, bire bir temas ediyoruz. Büyükşehir vasıtasıyla yapılabilecek hizmetleri ve çözülebilecek sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bunun sonucunda da insanlardan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Biz insanımıza değer veriyoruz, onların dertlerini dert ediyoruz. Baktığınızda vatandaş gerçekten çok fazla bir şey istemiyor. İnsanlar seslerinin duyulmasını, taleplerinin dinlenmesi ve imkanlar doğrultusunda şayet yapılabiliyorsa karşılık verilmesini bekliyor.”

‘MEMNUNİYET VAR’

CHP İzmir’in bu sene iktidara giden yolda gerçek anlamda güçlü bir kadro kurduğunun da altını çizen Başkan Yücel, “CHP İzmir İl Başkanımız Deniz Yücel’in de görevini gayet başarılı bir şekilde yürüttüğünü düşünüyorum. 8 Şubat’ta yapılan il kongresinde de yeniden güven tazeledi. Tekrar seçilmesinden dolayı da bir memnuniyet olduğunu görüyoruz” dedi.

BIKKINLIK VE DEĞİŞİM…

İlçede teşkilatı geliştirme ve güçlendirme adına da bir takım çalışmalar yaptıklarını belirten Çetinkaya, bunların en başında üye kayıt çalışmasının geldiğini söyledi. Son günlerde üye olmak için taleplerin çoğaldığının altını çizen Çetinkaya, “En son il başkanlığında yapılan toplantıda İl Başkanımız Deniz Yücel hepimizden mahalle bazında çalışmalar yapmamızı istemişti. Biz de bu çalışmaları yaparak raporumuzu hazırladık ve kendisine ilettik. Zayıf olduğumuz mahallelerin listelerini çıkardık ve nedenlerini araştırdık. Bu sorunların nedenlerini de belirleyerek çözüm noktasında atacağımız adımları belirledik. Kiraz, İzmir’in kırsal ve en uzak ilçesi. Burada insanların maddi açıdan da durumları çok iyi değil. Tarım ve hayvancılığa dayalı bir geçim kaynakları var. İnsanlar sandığa gittiğinde en son seçimlerde de görüldüğü üzere genel politikaya bakıyor. İktidarın izlediği politikalar, yaptığı çalışmalar seçmenin görüşünü etkiliyordu. Ancak şu anda baktığımızda, iktidara yönelik bir bıkkınlık ve değişim talebi var. Bunu da Kiraz’da görebiliyoruz. Önümüzde yapılacak olan ilk seçimlerde, gerek erken seçim olsun gerekse aynı tarihte yapılsın, Kiraz’da CHP birinci parti çıkacaktır. Bunun özellikle altını çiziyorum; ülke genelinde olacağımız gibi ilk seçimlerde Kiraz’da da iktidarız” diye konuştu.

‘Eğitimler daha da artırılmalı’

Geçtiğimiz günlerde Aliağa, Bayındır, Bergama, Kınık, Kiraz ve Tire ilçe meclis üyeleri ile ilçe başkanlarının da katıldığı yerel yönetim eğitimi yapılmıştı. Bu tarz eğitimlerin enerjiyi yükselttiğini söyleyen Başkan Çetinkaya, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Toplantıda da dile getirdiğimiz gibi bu tarz eğitimlerin çoğaltılarak devam etmesini arzu ediyoruz. Meclis üyelerimiz de çok memnun kaldılar. Bilmedikleri bazı konuları öğrenme, bildikleri konuları da pekiştirme fırsatı buldular. O yönden çok memnun kaldık” dedi.

Yağmur Gülü / Özel Haber

ramazanda-umre-icin-bagisiklik-sarti

Korona Virüs umre ziyaretlerini vurdu

lise-ogrencisi-kendisini-ranzaya-asarak-intihar-etti

Dikili’de lise öğrencisi kendisini ranzaya asarak intihar etti