in ,

“Kiraz’ın yolları köstebek yuvası”

Umurlu, Karabulu ve Sırımlı mahallelerinin yollarını örnek gösteren vatandaşlar, “Koca yaz boyunca yollarımıza bakan olmadı. Belediyelerimiz uyuyor mu?” diye soruyor

kirazin-yollari-kostebek-yuvasi

İzmir’in en ücra ilçelerinden Kiraz’da kırsal mahalle (köy) yolları çukurlardan geçilmiyor. Söz konusu mahallelerde oturan vatandaşlar, ilçe merkezine veya komşu köylere gidiş-gelişlerde zorluk çektiklerini belirterek, “Büyükşehir de ilçe belediyemiz de bizi unuttu” diyor. Umurlu, Karabulu ve Sırımlı mahallelerinin yollarını örnek gösteren vatandaşlar, “Koca yaz boyunca yollarımıza bakan olmadı. İlçe Belediye Başkanımız, param yok, asfalt şantiyem yok diyor. Ama eli kolu bağlı oturuyor. İlçemize kadar Cumhurbaşkanımız geliyor. Başkan bununla öğünüyor, ama Kiraz’a bakmıyor. Yurtdışı gezilerine gideceksin, ama vatandaşın derdine derman olmayacaksın. Böyle belediye başkanlığı mı olur!” derken, bir sitem de Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdi.

ŞANTİYE KURULMUŞTU

Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ova yollarını asfaltlama konusunda başarılı olduğunu, Kocaoğlu’nun bu yüzden “Köylü ve çiftçi dostu” başkan olarak isim yaptığını kaydeden Kirazlı vatandaşlar, “Aziz Başkan, milyonlar harcayarak Bayındır-Tire arasında Çatal Mevkii’nde asfalt şantiyesi kurdu. Biz de çok sevinmiştik. Hizmet yakınımıza gelmişti. Ova yolları başta olmak üzere köy yollarımız da artık çukur ve çamurdan kurtulacaktı. Herhalde Aziz Başkan gitti, bu işler bitti. Köy yollarımıza bakan yok. Yağmur çamurda ilçemize, tarlamıza gidip gelirken köstebek yuvasına dönen bu yolları kullanmak zorunda kalıyoruz” dedi.

ARKADAKİLERE N’OLDU?

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, seçim dönemimde, “Arka sıradakiler” diyerek İzmir’in kenarda köşede kalmış, bugüne kadar yeterli hizmeti alamamış köylerini kastettiğini kaydeden Kirazlılar, “Başkanımız çok sıcak ve samimi biri. Seçildikten sonra da en az oyu aldığı Dokuzlar köyümüze gelmiş, belediye hizmetlerini buralara kadar getireceğine dair söz vermişti. Bizler, geçimini tarımdan kazanan insanlarız. Başkanımız da tarıma önem veriyor. Biz de verdiği bu önemi göstermesini kendisinden bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

(Haber Merkezi)

chp-bornovada-beyazlar-ipi-gogusledi

CHP Bornova’da beyazlar ipi göğüsledi

yine-pazar-krizi

Yine pazar krizi!